اکونومی نیوز / سیاسی

سناتور «تد کروز» از دیوان عالی آمریکا درخواست کمک کرد

کد خبر 68823 1399-09-12 18:24
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سناتور جمهوری‌خواه ایالت تگزاس برای رسیدگی به درخواست تجدیدنظر در حکم دادگاه پنسیلوانیا پیرامون شکایت جمهوری‌خواهان، خواستار کمک دیوان عالی آمریکا شد.
سناتور «تد کروز» از دیوان عالی آمریکا درخواست کمک کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه کنگره آمریکا (هیل) «تد کروز» سناتور جمهوری‌خواه ایالت تگزاس از تلاش برای جلب رضایت دیوان عالی آمریکا در خصوص رسیدگی به درخواست تجدیدنظر در حکم دادگاه پنسیلوانیا پیرامون شکایت جمهوری‌خواهان حمایت کرد.
سناتور جمهوری‌خواه از ایالت تگزاس در این خصوص گفت: این درخواست تجدیدنظر مسائل جدی حقوقی را مطرح می‌کند و من معتقدم دیوان عالی باید به سرعت به آن رسیدگی کند.
وی در این باره اضافه کرد: قوانین پنسیلوانیا رای‌گیری حضوری را الزامی می‌کند مگر در شرایط محدود و مشخص. اواخر سال گذشته مجلس قانون‌گذاری پنسیلوانیا علیرغم منع اعلام شده در قانون اساسیِ این ایالت، قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن رای‌گیری پُستی سراسری را مجاز اعلام کرد. در این درخواست تجدیدنظر گفته شده که پنسیلوانیا نمی‌تواند وسط بازی قوانین را تغییر دهد.
سناتور «تد کروز» در این باره افزود: این تلخی و تفرقه که در سراسر کشور می‌بینیم نیاز به حل و فصل دارد. من معتقدم دیوان عالی آمریکا در قبال مردم آمریکا مسئولیت دارد که تضمین کند ما از مقررات و قانون اساسی پیروی می‌کنیم. بررسی این پرونده آن هم به صورت سریع گامی مهم خواهد بود.
گفتنی است، دادگاه عالی پنسیلوانیا پیشتر دادخواست تیم کارزار نامزد جمهوری‌خواهان در اعتراض به سیستم رای‌گیری در این ایالت برای ابطال نتیجه انتخابات آن را رد کرده بود.
گفتنی است، هر دو نامزد اصلی در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ پیش از برگزاری و نیز پس از اتمام آن یکدیگر را به دست داشتن در توطئه‌چینی علیه هم متهم کرده اند؛ واقعیتی که نقصان بزرگ در کشور مدعی لیبرال دموکراسی را به وضوح نشان می دهد.

کلمات کلیدی » آمریکا | مجلس | مردم | حقوق | انتخابات | پرونده |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


جزئیاتی تازه از هواپیماربایی در آسمان ایران هواپیما ربا اسلحه پلاستیکی و جلیقه انتحاری چوبی داشت
یک منبع آگاه، جزئیات کاملی از هواپیماربایی امروز در مسیر اهواز - مشهد در اختیار خبرفوری قرار داد.

امیرعبدالهیان: بدون جانفشانی سردار سلیمانی پاپ فرانسیس نمی‌توانست با امنیت وارد عراق شود
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل از ورود ‫پاپ‬⁩ فرانسیس به بغداد خبر داد و گفت: بدون نقش مهم جانفشانی ابومهدی المهندس، سردار سلیمانی و شهدای مبارزه با تروریسم، امروز پاپ نمی‌توانست با امنیت وارد عراق شود. ‫


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید