اکونومی نیوز / تکنولوژی

قیمت پیامک ۱۰ ریال افزایش پیدا کرد

کد خبر 68820 1399-09-12 18:14
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
 براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ برای حمایت از حقوق معلولان و ساماندهی کودکان کار و خیابان، قیمت پیامک ۱۰ ریال گران خواهد شد.
قیمت پیامک ۱۰ ریال افزایش پیدا کرد


در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ که امروز به مجلس تقدیم شد اپراتورهای ارائه دهنده خدمات مخابراتی موظف شده اند علاوه بر قیمت مصوب هر پیامک، مبلغ ۱۰ ریال از استفاده کنندگان این خدمات دریافت و به حساب خزانه واریز کنند.
بر اساس تبصره ۶ ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، درآمد حاصله تا یک هزار میلیارد ریال برای اجرای قوانین حمایت از حقوق معلولان و ساماندهی کودکان کار و خیابان در اختیار سازمان بهزیستی قرار می گیرد.
در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، دولت برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حدود سه هزار و ۸۱۰ میلیارد تومان در نظر گرفته است.
برنامه تجاری سازی ارتباطات و فناوری اطلاعات و برنامه توسعه فن آفرینی ارتباطات و فناوری اطلاعات، تامین و توسعه زیرساخت های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، تامین و توسعه زیرساخت ها، خدمات،  کاربردها و مدیریت بخش فضایی، تنظیم، نظارت، تامین و توسعه زیرساخت اقتصاد دیجیتال و کسب وکارها، آموزش تخصصی فناوری های دیجیتال، تامین و توسعه کاربردها و خدمات بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، تامین و توسعه فناوری های نوین فضایی و دیجیتالی، اعمال مقررات و مدیریت بهینه سازی منابع کمیاب بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات و برنامه پژوهش و راهبری ارتباطات و فناوری اطلاعات، از جمله مواردی است که بودجه سال ۱۴۰۰ باید برای توسعه آن ها صرف شود.
صبح امروز «حسینعلی امیری» معاون پارلمانی رییس جمهوری، لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور با سقف ۲۴۰۰ هزار میلیارد تومان را امروز تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » طلا | مجلس | دولت | وزارت | حقوق | ریال |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


نیسان انتشار دی اکسید کربن خودروهایش را کاهش می دهد
شرکت نیسان اعلام کرد سیستم هیبریدی خودروهایش را ارتقا می دهد و بازده حرارتی آن را به ۵۰ درصد می رساند تا از انتشار دی اکسید کربن بکاهد.

استفاده از «ژن درمانی» برای درمان بیماری‌های صعب‌العلاج/ راه اندازی بیمارستان تخصصی نخستی‌سانان
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از راه اندازی بیمارستان تخصصی نخستی‌سانان خبر داد و گفت: «ژن درمانی» برای درمان بیماری‌های صعب‌العلاج در کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

دانش‌بنیان شدن کشاورزی اصلی‌ترین هدف سند امنیت غذایی است
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اگر قرار باشد در کشاورزی و غذای کشور انقلابی اتفاق بیافتد، کلید آن دانش‌بنیان شدن کشاورزی است.

اولین ماهواره ساخت برزیل جنگلهای آمازون را کنترل می‌کند
برزیل سرانجام موفق شد ماهواره‌ای را در داخل این کشور به طور کامل تولید کند و قرار است این ماهواره به بررسی و کنترل وضعیت جنگل‌های بارانی در معرض خطر بپردازد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید