اکونومی نیوز / اجتماعی

محدودیتها تا پایان سال ادامه دارد بررسی وضعیت تهران به صورت ویژه

کد خبر 68817 1399-09-12 18:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: طرح‌های جامع هوشمند محدودیت‌های کرونایی تا پایان سال تداوم دارد و اگر می‌خواهیم این محدودیت‌ها کم شود باید رعایت کنیم.
محدودیتها تا پایان سال ادامه دارد بررسی وضعیت تهران به صورت ویژه


 حسین ذوالفقاری اظهار کرد: مشکل ما این است که پروتکل های بهداشتی به صورت جدی مورد توجه همه اقشار قرار نگرفته است.
وی افزود: بر اساس طرح جامع هوشمند محدودیت های کرونایی، هر هفته وضعیت استان ها بررسی می شود یعنی اگر استانی این هفته وضعیتش از قرمز به نارنجی تقلیل پیدا کرده بود، محدودیت ها کم می شود اما اگر در هفته آینده وضعیت به حالت قرمز برگشته باشد محدودیت ها بیشتر می شود.
ذوالفقاری با اشاره به تشریح وضعیت قرمز، نارنجی و زرد در استان ها گفت: اگر به ازای هر صد نفر ۱۰ نفر بستری باشند وضعیت شهر قرمز است، اگر بستری ها زیر عدد ۶ باشد یعنی بین ۶ تا چهار باشد وضعیت نارنجی است و اگر زیر عدد چهار باشد وضعیت زرد است.
وی گفت: طرح های جامع هوشمند محدودیت های کرونایی تا پایان سال تداوم دارد و اگر می خواهیم این محدودیت ها کم شود باید رعایت کنیم.
رئیس کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: اعمال محدودیت ها، مشارکت مردم، اجرای طرح قرارگاه شهید قاسم سلیمانی، اجرای تست های گسترده کرونا، آموزش و رعایت پروتکل ها تنها بخشی از کار است و طرح های گسترده ای برای کاهش شیوع کرونا در کشور داریم.
وی اعلام کرد: ما از وزارت بهداشت درخواست کرده ایم طبق بررسی هایشان به ما بگویند کدام برنامه تداوم بهتری در کشور دارد تا بتوانیم تمرکزمان را بر آن بگذاریم.
ذوالفقاری گفت: ما در کمیته امنیتی، اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا آمادگی داریم تا جلسه مخصوصی برای بررسی وضعیت پایتخت و در نظر گرفتن محدودیت ها برای تهران صحبت کنیم و اگر مسئولان این استان طرحی داشته باشند می توانیم یک الی دو جلسه را به بررسی طرح های مربوط به وضعیت پایتخت اختصاص دهیم.
وی در پایان گفت: اولویت اول ما سلامت مردم است اما این موضوع به این منزله نیست که به سایر موضوعات اجتماعی و اقتصادی توجه نکنیم.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | تهران | مردم | وزارت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


بهره برداری از سامانه ارزیابی اثرات زیست محیطی پروژه‌های پایتخت
مدیرکل محیط زیست گفت: با توجه به ضرورت بررسی پروژه‌های شهرداری از حیث انجام مطالعات محیط زیستی سامانه ارزیابی اثرات محیط زیستی پروژه‌های شهری تهران به بهره برداری می‌رسد.

توزیع ۲۰ هزار ماسک میان رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، از توزیع ۲۰ هزار عدد ماسک میان رانندگان اتوبوسرانی در آستانه موج چهارم کرونا خبر داد.

افزایش آمار جراحی‌های زیبایی بینی همزمان با شیوع کرونا
یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی گفت: دورکاری بسیار از کارمندان و غیرحضوری بودن دانشگاه‌ها و همچنین داشتن وقت اضافه توسط بسیاری از افراد سبب شده که تمایل به انجام جراحی‌های زیبایی در شرایط کرونا بیشتر شود.

احداث بزرگترین کارخانه تولید چادر مشکی کشور و احیای چندین کارخانه
با سرمایه گذاری ستاد اجرایی فرمان امام، بزرگترین کارخانه تولید چادر مشکی کشور احداث و احیای چندین کارخانه نیمه تعطیل، انجام می شود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید