صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

اس‌اندپی گلوبال ای‌اچ‌اس مارکیت را ۴۴ میلیارد دلار می‌خرد

کد خبر 68804 1399-09-12 17:28
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
غول داده جهانی، اس‌اندپی گلوبال، توافق کرد با پرداخت ۴۴ میلیارد دلار مالکیت کل سهام آی‌اچ‌اس مارکیت را به دست آورد تا بزرگترین خرید شرکت در سال ۲۰۲۰ را به ثبت برساند.
اس‌اندپی گلوبال ای‌اچ‌اس مارکیت را ۴۴ میلیارد دلار می‌خرد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، غول داده جهانی، اس‌اندپی گلوبال، توافق کرد با پرداخت ۴۴ میلیارد دلار مالکیت کل سهام آی‌اچ‌اس مارکیت را به دست آورد تا بزرگترین خرید شرکت در سال ۲۰۲۰ را به ثبت رسانده و در بازار رقابتی اطلاعات مالی به یک سنگین‌وزن واقعی تبدیل شود.
طبق گفته مدیرعامل آی‌اچ‌اس مارکیت، لنس اوگلا، این خرید عظیم که رسانه‌های جهان به آن لقب مگادیل (به معنای اَبَرمعامله) را داده‌اند، در چند ماه اخیر در دستور کار دو شرکت قرار گرفته بود. این معامله بزرگ از اهمیت در حال رشد غول‌های داده در بازارهای مالی حکایت دارد که الگوریتم‌های تجاری آنها تشنه اطلاعات هستند.
در صورتی که این معامله بتواند از بازرسی‌های ناظران آنتی‌تراست، که به تازگی توجه زیادی به این بخش نشان می‌دهند به سلامت عبور کند، در نیمه دوم ۲۰۲۱ نهایی خواهد شد.
اس‌اندپی گلوبال که بیشتر از همه به علت رتبه‌بندی اعتباری کشورها و شرکت‌ها معروف است فعالیت گسترده‌ای در زمینه داده‌های بازارهای مالی و کالا انجام می‌دهد. این شرکت از سال ۲۰۱۱ به این شکل جدید درآمد.
ای‌اچ‌اس مارکیت در سال ۲۰۱۶ با خرید ۶ میلیارد دلاری مارکیت توسط ای‌اچ‌اس شکل گرفت و فعالیت خود را از ارائه داده‌های خودرو و صنایع تکنولوژی تا قیمت‌گذاری و داده‌های مرجع برای دارایی‌های مالی گسترش داد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایرانپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید