اکونومی نیوز / سیاسی

نامه‌ای از ریاست جمهوری دریافت نکرده‌ایم

کد خبر 68775 1399-09-12 16:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی شورای نگهبان گفت: تاکنون نامه‌ای از ریاست جمهوری در خصوص مصوبه طرح اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها دریافت نکرده‌ایم.
نامه‌ای از ریاست جمهوری دریافت نکرده‌ایم


عباسعلی کدخدایی در گفتگویی اعلام کرد: با توجه به مصوبه روز گذشته مجلس در خصوص طرح اقدام راهبردی لغو تحریم ها و اظهارات امروز معاون اول رئیس جمهور در این باره، تاکنون نامه ای دریافت نکردیم و طبیعتاً اگر نامه ای بیاید و ملاحظاتی وجود داشته باشد بر اساس اختیارات قانونی آن را مدنظر قرار خواهیم داد.
وی درباره نظر شورای نگهبان در خصوص تصویب طرح اقدام راهبردی لغو تحریم ها در مجلس، افزود: این مصوبه در ماده ۶ از جهت روشن نبودن نسبت آن با مصوبه شورای عالی امنیت ملی ابهام دارد.
سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه این مصوبه جهت اصلاح به مجلس بازگردانده شد که پس از رفع ابهام مجددا در دستور کار شورای نگهبان قرار گیرد، گفت: هر وقت این مصوبه اصلاح شود، ما آمادگی داریم اعلام نظر کنیم.
 اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت با بیان اینکه بنده در خصوص مصوبه روز گذشته مجلس نامه ای را برای آیت الله جنتی تنظیم کردم، گفت: بحث هسته ای بیش از دو دهه است که در دستور کار جمهوری اسلامی است و مسائل پیرامونی بسیار زیاد داشته است. تدبیری که رهبر انقلاب بر اساس قانون اساسی کردند، این بود که مدیریت مساله هسته ای به شورای عالی امنیت ملی واگذار شد زیرا این از اصلی ترین مسائل امنیتی ملی کشور است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » اسحاق جهانگیری | مجلس | دولت | انقلاب |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


آرایش کنونی اصولگرایان مشخص است قطعا اصلاح‌طلبان به سادگی از قدرت کنار نخواهند رفت
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه معتقد است: بخشی از مردم، مشارکت در انتخابات را مشروط به بهبود وضعیت اقتصاد ی کردند که این‌ها دست دولت، مجلس، مسئولین و کارگزاران اجرایی است.

‌پاپ بازنشسته از استعفای خود دفاع کرد
‌پاپ بازنشسته به مناسبت هشتمین سالگرد استعفای تاریخی خود و در مصاحبه‌ای که روز دوشنبه منتشر شد، تأکید کرد که آگاهانه کناره‌گیری کرده و "فقط یک پاپ وجود دارد."


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید