اکونومی نیوز / سیاسی

۲۲ روستا در حومه خانقین امن شده است/ درهم شکستن سناریوی داعش

کد خبر 68762 1399-09-12 16:05
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
منابع وابسته به حشد شعبی عراق به دستاوردهای نیروهای بسیج مردمی عراق در امن کردن مناطق زیادی در استان دیالی در شرق این کشور اشاره کردند.
۲۲ روستا در حومه خانقین امن شده است/ درهم شکستن سناریوی داعش

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، محمد التمیمی از فرماندهان حشد شعبی به نتایج دستاوردهای نیروهای بسیج مردمی عراق در استان دیالی اشاره کرد.
وی افزود: داعش با حملات و یورش های متوالی به دنبال خالی کردن روستاها در حومه خانقین در ۱۰۰ کیلومتری شمال شرق بعقوبه بود تا خانواده ها از این مناطق بروند و این مناطق به محل امنی برای هسته های خفته داعشی تبدیل شوند.
التمیمی تاکید کرد: حشد شعبی عراق سناریوی داعش را درهم شکست و این پس از استقرار نیروهای بسیج مردمی عراق در این مناطق و حمایت از ساکنان و جانفشانی هایی که در این زمینه انجام داد، رخ داد.
وی گفت: ۲۲ روستا در حومه خانقین با همکاری حشد شعبی و نیروهای امنیتی و ارتش عراق امن شده اند.
این فرمانده حشد شعبی بیان کرد: طرح حشد شعبی سبب شده است که رخنه های داعش به این روستاها به صفر برسد. داعش دیگر نمی تواند حرکتی انجام دهد و ساکنان را تهدید کند.
وی تاکید کرد: حشد شعبی نیروی ملی و مردمی و از همه طیف های عراقی است. جانفشانی های حشد شعبی مانع از کوج ساکنان روستاهایی که در معرض یورش های داعش بودند، شده است.

کلمات کلیدی » عراق | مردم |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


احمدی‌نژاد: بحث ترور من جدی است البته خودشان ترور می‌کنند و خودشان مراسم عزا می‌گیرند ویدئو
محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور پیشین گفت: بحث ترور من جدی است؛ البته خودشان ترور می‌کنند و خودشان مراسم عزا می‌گیرند و بقیه را متهم می‌کنند.

امیر قطر تلفنی با ولیعهد سعودی گفتگو کرد
دفتر امیر قطر از برقراری نخستین تماس تلفنی میان امیر این کشور و محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی پس از سه سال خبر داده و بر لزوم برقراری امنیت و ثبات در عربستان تاکید کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید