اکونومی نیوز / سیاسی

جزئیات شهادت شهید فخری‌زاده تا چند روز آینده تشریح می‌شود

کد خبر 68742 1399-09-12 15:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
 فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز گفت: جزییات شهادت، از سوی شورای عالی امنیت ملی به عنوان تنها منبع این امر، در حال بررسی است.
جزئیات شهادت شهید فخری‌زاده تا چند روز آینده تشریح می‌شود


سید یوسف مولایی روز چهارشنبه ۱۲ آذر در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت شهادت محسن فخری زاده با اشاره به وجود تحریم ها به ویژه در شرایط کرونایی، گفت: دشمنان فکر می کردند ایران قدرت مدیریت این  وضعیت را ندارد در حالی که طی مدت کوتاهی کشور توانست خود را بازیابی کند و دستاوردهای مختلفی همچون ساخت کیت تشخیص کرونا در نتیجه تلاش های این شهید بزرگوار در ایام کرونا حاصل شد.
 فرمانده سپاه البرز در تحلیل ترور شهید محسن فخری زاده، گفت: دشمن وقتی می بیند که  نمی تواند کاری انجام دهد و علیرغم تحریم ها ایران رو به پیشرفت است؛ برای به هم ریختن فضای امن کشور به چنین اقدامات مذبوحانه ای دست می زند و دشمنی خود را آشکار می کند.
مولایی ترور شخصیت های مختلف مذهبی، سیاسی و علمی کشور را نشان از ضعف دشمنان انقلاب اسلامی دانست و افزود: وقتی امروز دشمن علیرغم اعمال تحریم ها شاهد پیشرفت ایران است چاره ای جز هدف گیری مغز متفکری چون شهید فخری زاده برای خود متصور نیست و این یعنی در مقابل ایران شکست خورده است.
مولایی با بیان اینکه ترور شخصیت های مختلف کشور توسط دشمنان انقلاب اسلامی، دارای پیام است، اظهار کرد: بازداشتن ایران از حرکت در مسیر علم و رسیدن به دستاوردهای پیشرفته علمی از اهداف دشمنان برای ترور شهید فخری زاده است.
این مسئول اضافه کرد:  دشمن اذعان دارد دستاوردهای علمی  بومی شده ایران با رفتن یک نفر متوقف نخواهد شد ولی سعی دارد با چنین اقداماتی این فرایند را کند کند.
وی خدشه دار کردن  امنیت کشور را از دیگر اهداف دشمن در ترور شهید فخری زاده عنوان کرد و گفت: امنیت سرمایه ای گرانبها و حاصل خون هزاران شهید انقلاب اسلامی است، که حفظ خواهد شدو دشمن مستاصل تر از گذشته خواهد بود.
فرمانده سپاه البرز با اشاره  روایات مختلف از نحوه ترور و شهادت دانشمند هسته ای کشور محسن فخری زاده، اظهار کرد: جزییات شهادت، از سوی شورای عالی امنیت ملی به عنوان تنها منبع این امر،  در حال بررسی است و تا چند روز آینده  واقعیات آن  از سوی دبیر و یا سخنگوی شورای عالی امنیت ملی،  تشریح و ابهامات آن روشن می شود.
وی افزود:  بنابر این از همه مردم و رسانه ها تقاضا داریم تا اعلام شرح ماوقع از سوی شورای عالی امنیت ملی، به روایات مختلف توجه نکنند.
وی در پایان گفت: به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهید بزرگوار محسن فخری زاده، در شرایط  کرونایی امکان برگزاری مراسم دیگری میسر نیست و کاروان خودرویی و موتوری در شهر کرج به حرکت در خواهد آمد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | ایران | خودرو | انقلاب |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


 افراد غیر ذیصلاح، علامت اشتباه به خارج ندهند
رییس دفتر رییس‌جمهور در واکنش به اظهارات اخیر برخی افراد و مراجع غیرمسئول در زمینه مذاکرات هسته‌ای و رفع تحریم‌ها گفت: تصمیم‌گیری در حیطه مسائل ملی و مهم کشور از قبیل پرونده هسته‌ای، در سطح کلان صورت می‌گیرد.

روسیه ممنوعیت ورود رهبر قوم تاتار به کریمه را تا ۲۰۳۴ تمدید کرد
روسیه روز جمعه ممنوعیت ورود به کریمه برای "مصطفی عبدالجمیل کریم‌اغلو"، رهبر ملی قوم تاتار کریمه و معاون اوکراینی وی را تا سال ۲۰۳۴ تمدید کرد.

انفجار در تگزاس آمریکا/ دست‌کم ۱۰ نفر زخمی شدند
در حادثه انفجار در خط لوله گاز در ایالت تگزاس آمریکا، دست‌کم ۱۰ نفر زخمی شدند.

کره شمالی با واردات محصولات نفتی، تحریم‌ها را نقض کرده است
خبرگزاری فرانسه با استناد به یک گزارش نوشت، کره شمالی سال گذشته میلادی خیلی بیشتر از سطح مجاز سالانه تعیین شده توسط تحریم‌های سازمان ملل اقدام به وارد کردن محصولات نفتی تصفیه شده کرده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید