اکونومی نیوز / اجتماعی

ورود سامانه بارشی جدید به کشور/وضعیت جوی آخر هفته

کد خبر 68738 1399-09-12 15:21
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سازمان هواشناسی اعلام کرد از اواخر وقت امروز سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می شود.
ورود سامانه بارشی جدید به کشور/وضعیت جوی آخر هفته

به گزارش خبرگزاری مهر، براساس آخرین نقشه‌های هواشناسی امروز سامانه بارشی در غرب، جنوب غرب و مرکز کشور از جمله استان‌های ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، کرمانشاه، کردستان، همدان، مرکزی، شمال و غرب فارس، شمال بوشهر و خلیج فارس فعال است.
از اواخر وقت امروز دامنه فعالیت این سامانه بارشی استان های اصفهان، قم و به صورت پراکنده استان‌های تهران، البرز، سمنان و خراسان رضوی را در بر می‌گیرد و سبب بارش باران، تشکیل مه و در استان‌های جنوبی موجب وقوع رگبار و رعد و برق می‌شود همچنین در ارتفاعات این مناطق بارش برف و مه غلیظ دور از انتظار نیست.
امروز شدت بارش در شمال و شرق خوزستان، لرستان و نیمه غربی چهارمحال و بختیاری خواهد بود، و طی فردا بارش در غرب و جنوب غرب کشور تضعیف می‌شود. در این روز همچنین بارش پراکنده علاوه بر استان‌های ذکر شده در استان‌های قزوین، خراسان شمالی، گیلان، مازندران، گلستان و شرق اردبیل پیش‌بینی می‌شود.
فردا همچنین بارش در ارتفاعات البرز مرکزی و شمال استان خراسان رضوی به صورت برف خواهد بود.
روز جمعه بیشتر مناطق کشور جوی آرام دارند، البته در شمال خلیج فارس، بوشهر، برخی مناطق خوزستان، غرب فارس، غرب دریای خزر و طی اواخر وقت در غرب استان گیلان و شرق اردبیل بارش پراکنده و وزش باد دور از انتظار نیست.
روز شنبه با ورود سامانه بارشی فعال جدیدی به کشور بارش‌ها به صورت گسترده نیمه غربی را فرا می‌گیرد، فعالیت این سامانه در شمال غرب کشور ضعیف‌تر خواهد بود.
طی روز یکشنبه نیز ضمن تشدید بارش‌ها گستره فعالیت آن بیشتر مناطق کشور به جز استان‌های هرمزگان، سیستان بلوچستان و نیمه جنوبی استان کرمان را در برمی‌گیرد.
بارش‌ها طی روز یکشنبه در استان‌های فارس، شمال و غرب کرمان، شمال بوشهر، زاگرس مرکزی و غرب سواحل دریای خزر شدید می‌شود.

کلمات کلیدی » تهران | قم |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


آزمون‌های حضوری المپیاد علمی دانش‌آموزی سال ۱۴۰۰ برگزارمی شود
برگزاری مرحله اول آزمون‌های‌ المپیادهای علمی دانش‌آموزی سال ۱۴۰۰ بعد از مدتی انتظار از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تعیین تکلیف شد.

شناسایی معلمان فعال و تاثیرگذار در زیست‌بوم جدید
معاون برنامه ریزی و توسعه‌ی منابع وزارت آموزش و پرورش بر شناسایی معلمان فعال و تاثیرگذار در زیست‌بوم جدید و معرفی آنان به جامعه و انتقال تجربیات ناب‌شان به سایر مربیان و معلمان تاکید کرد.

تیراندازی پلیس گناوه به راننده خودرو شوتی صحت ندارد
فرمانده انتظامی گناوه گفت: تصویر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر تیراندازی مأمور پلیس این شهرستان به راننده خودروی شوتی صحت ندارد و مأموران این فرماندهی هیچ تیراندازی در این ارتباط نداشته‌اند.

لایحه فعلی حفظ صیانت از زنان، مشابه لایحه تامین امنیت زنان است
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: بخش اعظمی از لایحه «تامین امنیت زنان در برابر خشونت» در لایحه ارسالی به مجلس آمده و بیشتر این لایحه شامل همان لایحه پیشین است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید