اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

فروش خودرو در فرانسه ۲۷ درصدسقوط کرد

کد خبر 68729 1399-09-12 15:06
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
کمیته تولیدکنندگان اتومبیل فرانسه (CCFA) اعلام کرد، فروش اتومبیل در فرانسه در ماه نوامبر تحت تاثیر دومین دور محدودیت‌های قرنطینه‌ای، ۲۷.۰۳ درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته کاهش یافته است.
فروش خودرو در فرانسه ۲۷ درصدسقوط کرد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از شین‌هوانت، کمیته تولیدکنندگان اتومبیل فرانسه (CCFA) اعلام کرد، فروش اتومبیل در فرانسه در ماه نوامبر ۲۷.۰۳ درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته کاهش یافته است، زیرا بحران ویروس کرونا منجر به دومین قرنطینه در سراسر کشور شده و مردم مجبور شدند در خانه بمانند و تمام فروشگاه‌های غیر ضروری را تعطیل کرده‌اند.
این کمیته در گزارش ماهیانه خود گفت: در این دوره تولیدکنندگان خودرو ۱۲۶،۰۴۸ دستگاه خودرو در بازار فرانسه ارائه کرده‌اند، در حالی‌که در ماه مشابه سال قبل ۱۷۲،۷۳۱ تعداد ارائه کرده بودند.
فروش اتومبیل‌های برندهای فرانسوی ۲۸.۰۹ درصد کاهش یافته است. تولیدکننده برتر فرانسه، گروه خودروسازی پی‌اس‌ای که برندهای پژو و سیتروئن را تولید می‌کند، ۴۱،۷۷۲ دستگاه را فروخته است که نسبت به فروش سال گذشته ۲۳،۳۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
رنو نیز که دومین تولیدکننده بزرگ خودرو فرانسه است این روند کاهشی را گزارش داد. میزان فروش این خودروساز هم ۳۴.۱۶ درصد کاهش یافته است.
فروش خودروهای خارجی در فرانسه ۲۵.۶۶ درصد افت داشته است. فروش میتسوبیشی موتور ژاپن ۷۰.۵۱ درصد سقوط کرده و فروش شرکت فورد آمریکایی ۴۱.۷۵ درصد کاهش یافته است.

کلمات کلیدی » کرونا | آمریکا | بازار | خودرو | ویروس | قرنطینه | بحران |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


قدردانی از سرعت عمل گارد امنیت پرواز ‌سپاه در خنثی‌سازی هواپیماربایی پرواز ۳۳۴
سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: مراتب قدردانی از زحمات ارزشمند گارد امنیت پرواز سپاه در حفاظت از جان مسافران، خدمه پرواز و خنثی‌سازی توطئه هواپیماربایی پرواز ۳۳۴ اعلام می‌کنیم.

واریز دو یارانه تا پایان سال آخرین مرحله یارانه کرونا کی واریز می‌شود؟
در دو هفته باقیمانده از اسفند ماه، دو یارانه به حساب مردم واریز می‌شود. یکی یارانه نقدی که هفته سوم اسفند به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود و دیگری یارانه معیشتی کرونا که موعد واریز آن هفته چهارم اسفند ماه است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید