اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

دولت ۸ برابر قانون بودجه امسال شرکت‌های خود را واگذار خواهد کرد

کد خبر 68714 1399-09-12 14:37
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
طبق لایحه بودجه ۱۴۰۰، ۹۵ هزار میلیارد تومان درامد از محل فروش و واگذاری سهام شرکتهای دولتی پیش بینی کرده است.
دولت ۸ برابر قانون بودجه امسال شرکت‌های خود را واگذار خواهد کرد

به گزارش خبرنگار مهر، طبق جز ۲ بند الف تبصره ۲ لایحه بودجه ۱۴۰۰، وزارت امور اقتصادی و دارایی مجاز است تمام یا بخشی از سهام و دارایی‌های دولتی دستگاه‌های اجرایی زیرمجموعه قوه مجریه و باقیمانده سهام متعلق به دولت و شرکتهای دولتی در بنگاه‌های مشمول واگذاری را مطابق روش‌های مندرج در قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم واگذار نماید. علاوه بر روش‌های فوق، واگذاری سهام در قالب صندوقهای سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) مشروط به اینکه تشکیل این صندوق‌ها با مدیریت دولتی برای بلندمدت نباشد و یا عرضه سهام به روش ثبت سفارش با شرایطی مجاز است.
در جداول بودجه، رقم ۹۵ هزار میلیارد تومان برای واگذاری شرکت‌های دولتی پیش بینی شده است که با توجه به اینکه این رقم در قانون بودجه امسال ۱۱.۵ هزار میلیاردتومان است، رشد ۸.۲ برابری را نشان می‌دهد.


کلمات کلیدی » بورس | سهام | قم | دولت | اقتصاد |از پرونده ها بخوانید
» مجلس برای زیرساخت‌های واکسن بودجه اختصاص دهد ویروس جهش‌یافته اولین بار در تهران مشاهده شد
» مخالف کاندیداتوری رئیسی و قالیباف هستم سقوط بورس، کسری بودجه دولت را جبران کرد نه خودم و نه خانواده‌ام گرین‌کارت نداریم در صداوسیما ممنوع التصویرم
مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


هیاتی از فلسطین به لاهه می رود
وزیر خارجه فلسطین از مقدمه چینی‌ها برای سفر به لاهه برای دیدار با دادستان کل دیوان کیفری بین المللی به منظور بررسی گام‌ها در خصوص آغاز تحقیقات پیرامون جنایت‌های جنگی احتمالی رژیم صهیونیستی خبر داد.

آمریکا: هنوز هیچ تصمیمی درباره نظامیان مستقر در افغانستان نگرفته‌ایم
به دنبال درز یک نامه دیپلماتیک به مطبوعات، آمریکا اعلام کرد هنوز هیچ تصمیمی درخصوص وضعیت نیروهای آمریکایی در افغانستان در آستانه ضرب‌الاجل اول مه برای خروج آنها از این کشور اتخاذ نشده است.

بایدن برای آزادی «بن نایف» تحت فشار است
یک رسانه انگلیسی با اشاره به رابطه نزدیک «بن نایف» با برخی از اعضای دولت جدید آمریکا، از تحت فشار بودن «جو بایدن» برای آزادی ولیعهد سابق سعودی خبر داده است.

مراکز نگهداری و بازپروری معتادان متجاهر در ۶ استان کشور افتتاح شد
رئیس دفتر رئیس‌جمهور ۶ مرکز نگهداری و بازپروری معتادان در استان‌های کشور را افتتاح کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید