صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

بهانه سفیر آمریکا برای سفر ناگهانی و مشکوک به استان المهره

کد خبر 68695 1399-09-12 14:13
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک پایگاه خبری یمنی به دلایل سفر ناگهانی و مشکوک سفیر آمریکا به استان راهبردی المهره اشاره کرد.
بهانه سفیر آمریکا برای سفر ناگهانی و مشکوک به استان المهره

به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه خبری ۲۶ سپتامبر یمن در گزارشی با اشاره به سفر جنجال برانگیز «کریستوفر هنزل» سفیر آمریکا به استان المهره یمن نوشت: اشغالگران سعودی و مزدوران آنها در مأموریت خود برای تسلیم کردن ساکنان استان المهره واقع در شرق یمن شکست خورده اند.
بر اساس این گزارش، ساکنان استان المهره تاکنون در برابر پروژه ها و نقشه های استعماری اشغالگران سعودی با هدف به دست گرفتن کنترل این استان ایستادگی کرده اند؛ بعد از این مقاومت بود که سفیر آمریکا به صورت ناگهانی و مشکوک به استان المهره سفر کرد.
هدف از این سفر، مشروعیت بخشیدن به اشغال استان المهره بود. همزمان با حضور سفیر آمریکا در این منطقه، حساب های کاربری وابسته به عربستان سعودی و امارات دست به کار شدند تا وجهه این استان و ساکنان آن را مخدوش کنند؛ ساکنانی که با قدرت در برابر اشغالگران ایستاده اند.
این حساب های کاربری کوشیدند با انتشار پست های جهت دار، حضور سفیر آمریکا در استان المهره را بسیار مهم و حیاتی جلوه دهند.
آنچه که نگرانی ها و شک و تردیدها را افزایش می دهد این است که سفیر آمریکا بر نقض حاکمیت یمن از طریق برگزاری چند نشست با مزدوران سعودی و اماراتی به بهانه مبارزه با تروریسم اصرار دارد.
این در حالی است که ساکنان استان المهره مخالفت خود را با توطئه های طرف های مذکور برای تجزیه یمن و به دست گرفتن کنترل گذرگاه های زمینی و دریایی اعلام کرده اند.
ائتلاف متجاوز سعودی با همکاری آمریکا تلاش دارد با مطرح کردن بهانه هایی مانند مبارزه با تروریسم، برای باقی ماندن اشغالگران در این استان زمینه چینی کند.
پیشتر نیز «بدر کلشات» جانشین استاندار المهره اعلام کرده بود که نظامیان آمریکایی و انگلیسی در فرودگاه «الغیضه» در استان المهره حضور دارند.
وی در ادامه افزود: «کریستوفر هنزل» سفیر آمریکا در یمن از مقر نیروهای آمریکایی و انگلیسی در این فرودگاه بازدید کرده است.
کلشات به این نکته اشاره کرد که در حالی سفیر آمریکا به استان المهره سفر کرده که یمنی‌ها جشن استقلال و رهایی از اشغال انگلیسی‌ها را برپا می‌کنند.

کلمات کلیدی » آمریکا | عربستان سعودی |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید