اکونومی نیوز / اجتماعی

واکسن آنفلوآنزا همچنان می‌تواند برای افراد پر خطر، مفید باشد

کد خبر 68642 1399-09-12 13:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دبیر انجمن داروسازان تهران اعلام کرد که گرچه زمان طلایی تزریق واکسن آنفلوانزا گذشته است، اما تزریق آن برای گروه های در معرض خطر می تواند مفید باشد.
واکسن آنفلوآنزا همچنان می‌تواند برای افراد پر خطر، مفید باشد


دکتر محمدرضا دری رباره ورود محموله جدید واکسن آنفلوانزا برای توزیع داروخانه ای در کشور، گفت: هنوز چیزی در این باره به ما اعلام نکرده اند.
وی افزود: البته با توجه به اینکه زمان طلایی تزریق واکسن آنفلوانزا گذشته است، اما با توجه به شیوع کرونا در کشور، همچنان می تواند برای گروه های در معرض خطر مفید باشد.
دری ادامه داد: بنابراین تزریق واکسن آنفلوانزا در این موقع از سال نیز برای افراد مسن، زنان باردار، مبتلایان به بیماری های زمینه ای مانند دیابتی ها، مبتلایان به بیماری های قلبی و عروقی و. .. می تواند مفید باشد.
دری با بیان اینکه معمولا از زمان تزریق واکسن آنفلوانزا تا زمان ایجاد ایمنی در بدن دو هفته طول می کشد، اظهار کرد: بر این اساس توصیه می کنیم که اگر واکسن توزیع شد، افراد در معرض خطر آن را تزریق کنند. بنابراین با اینکه زمان طلایی تزریق واکسن گذشته اما همچنان می تواند برای این گروه ها مفید باشد.
 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | طلا | واکسن |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


۳۹ درصد مصدومان چهارشنبه سوری بین ۶ تا ۱۸ هستند/ ۱۱ مصدوم حوادث چهارشنبه پایان سال از ابتدای اسفند
سخنگوی کمیته چهارشنبه در اورژانس تهران گفت: بنا بر آمارها ۳۹ درصد از مصدومین چهارشنبه پایان سال در سالهای قبل در رده سنی ۶ تا ۱۸ سال بودند.

مردم برای حفظ جان خود جهت زیارت آخر سال به بهشت زهرا (س) نیایند
مدیرعامل بهشت زهرا(س) گفت: به جهت رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و توصیه های ستاد ملی کرونا، مردم زیارت اهل قبور در آخر سال را به زمان دیگری موکول کنند و به بهشت زهرا(س) نیایند.

ضرورت احداث ۱۰ بیمارستان فوق تخصصی سیار در کشور
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) گفت: با توجه به حادثه خیز بودن کشور نیازمند احداث حداقل ۱۰ بیمارستان فوق تخصصی سیار در کشور هستیم.

آمار جهانی همه گیری کرونا؛ آمریکا به ۳۰ میلیون مبتلا نزدیک می‌شود
آمار جهان یِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۱۱۷ میلیون و ۷۵۱ هزار و ۳۸ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۶۱۲ هزار و ۱۹۶ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید