اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

سیاست بودجه‌ای دولت برای مهار نقدینگی و تورم

کد خبر 68633 1399-09-12 12:58
زمان تقریبی مطالعه 1دقیقه
دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، به بانک مرکزی اجازه داده تا بدهی بانکها و موسسات اعتباری شامل خط اعتباری و اضافه برداشت را توثیق به اوراق مالی اسلامی منتشره دولت کند.
سیاست بودجه‌ای دولت برای مهار نقدینگی و تورم

به گزارش خبرنگار مهر، در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور پیش بینی شده به منظور اجرای سیاست پولی و مدیریت نرخ‌های سود و مهار بلندمدت نقدینگی، مهار تورم و در راستای اجرای عملیات بازار باز و اعطای اعتبار در قبال وثیقه، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بدهی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری شامل خط اعتباری و اضافه برداشت را توثیق به اوراق مالی اسلامی منتشره دولت می‌کند.
بدهی ایجاد شده بابت ساماندهی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری و خطوط تکلیفی با مصوبه شورای پول و اعتبار از شمول این بند مستثنی است.
سازمان بورس و اوراق بهادار مکلف به همکاری در توثیق اوراق مالی اسلامی منتشره دولت نزد بانک مرکزی است.

کلمات کلیدی » بورس | ایران | بازار | بانک | بانک مرکزی | دولت | پول |از پرونده ها بخوانید
» مجلس برای زیرساخت‌های واکسن بودجه اختصاص دهد ویروس جهش‌یافته اولین بار در تهران مشاهده شد
» مخالف کاندیداتوری رئیسی و قالیباف هستم سقوط بورس، کسری بودجه دولت را جبران کرد نه خودم و نه خانواده‌ام گرین‌کارت نداریم در صداوسیما ممنوع التصویرم
مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


سلیمی‌نمین: رهبری نمی‌پذیرند نظامی‌گری را در کشور دنبال کنیم احمدی‌نژاد جایگاه لاریجانی را نزد اصولگرایان تخریب کرد؟
فعال سیاسی اصولگرا گفت: رهبری چنین چیزی را نخواهد پذیرفت که چهارچوب‌های قواعد دموکراسی را کنار بگذاریم و نظامی‌گری را در کشور دنبال کنیم، به هیچ‌وجه چنین چیزی مد نظر نخواهد بود.

پاپ: آیت الله سیستانی هرگز برای سلام به کسی نایستاده اما برای من ۲ مرتبه از جای برخاست
رهبر کاتولیک‌های جهان که پس از سفر ۳ روزه به عراق، به واتیکان بازگشت، دیدار با آیت الله سیستانی، مرجع عالی شیعه را برای روح خود مفید و گام نخست برای تحکیم رابطه با مسلمانان شیعه توصیف کرد.

آیین نامه «ایجاد سامانه سجل محکومیت های مالی» ابلاغ شد
معاون اول رئیس‌جمهور آیین‌نامه اجرایی ایجاد سامانه سجل محکومیت های مالی را که با هدف شفاف‌سازی فعالیت‌های اقتصادی به تصویب رسیده، برای اجرا ابلاغ کرد.

فرمانده ارشد چین: باید برای جنگ آماده باشیم
یکی از فرماندهان نظامی چین می گوید در شرایطی که شاهد جایگزینی قدرتی جدید (چین) به جای قدرت موجود (آمریکا) هستیم، جنگ گزینه ای اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید