اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

ترامپ اسمیک و سینوک چین را به لیست سیاه اضافه می‌کند

کد خبر 68632 1399-09-12 12:57
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دولت ترامپ به دنبال این است که تولیدکننده دریایی نفت و گاز چین سینوک و بزرگترین تولیدکننده تراشه کامپیوتری چین، اسمیک، را به لیست سیاه خود اضافه کند.
ترامپ اسمیک و سینوک چین را به لیست سیاه اضافه می‌کند

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، بر طبق سندی که به رؤیت رویترز رسیده است و گزارش منابع آگاه، دولت ترامپ به دنبال این است که تولیدکننده دریایی نفت و گاز چین سینوک و بزرگترین تولیدکننده تراشه کامپیوتری چین، اسمیک، را به لیست سیاه خود اضافه کند.
با این حال تحلیل‌گران معتقدند با توجه به محدود بودن حوزه کاری این شرکت‌ها، نامشخص بودن موضع دولت بایدن در مورد این اقدام و آغاز تعطیلات رسمی آمریکا، تأثیرگذاری این اقدام بر شرکت‌های مورد هدف جدی نباشد.
اما در صورتی که چنین اقدامی از سوی دولت ترامپ عملی شود می‌تواند در ترکیب با اقدامات دیگر وضعیت پرتنش بین واشنگتن و پکن را برای دولت بعدی آمریکا آشفته‌تر کند.
رویترز پیش از این گزارش داده بود وزارت دفاع آمریکا در حال برنامه‌ریزی برای اضافه کردن ۴ شرکت چینی به لیست شرکت‌هایی است که دارای مالکیت یا ارتباط نظامی هستند. به این ترتیب تعداد شرکت‌های چینی‌ای که با این نوع اقدامات تحت تأثیر قرار گرفته‌اند به ۳۵ شرکت خواهد رسید.
در صورتی که شرکتی در این لیست قرار داده شود سرمایه‌گذاران آمریکایی برای به خرید اوراق این شرکت‌ها و فروش تجهیزات به آنها نیازمند مجوز خاصی از دولت آمریکا هستند.

کلمات کلیدی » آمریکا | نفت | دونالد ترامپ | چین | دولت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


دسته‌چک‌های جدید از اول ۱۴۰۰ عرضه می‌شوند
یک مقام مسئول در بانک مرکزی اعلام کرد: بانک‌ها موظفند از ابتدای سال۱۴۰۰ دسته چک های با قالب جدید را در اختیار متقاضیان دسته چک قرار می‌دهند.

جهش بزرگ بیت‌کوین به دنبال تحلیل سیتی‌گروپ
پس از این که بانک سیتی گروپ اعلام کرد که بیت‌کوین می‌تواند روزی به ارز مورد ترجیح تاجران در تجارت بین‌المللی تبدیل شود، قیمت آن با یک جهش بزرگ به بالای ۴۸ هزار دلار رسید.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید