اکونومی نیوز / تکنولوژی

واکسیناسیون کرونا از هفته آینده در انگلیس آغاز می شود

کد خبر 68624 1399-09-12 12:50
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
انگلیس اجازه استفاده از واکسن توسعه یافته در شرکت بیو ان تک را برای جلوگیری از ابتلا به کووید۱۹ صادر کرد.
واکسیناسیون کرونا از هفته آینده در انگلیس آغاز می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، انگلیس به عنوان نخستین کشور غربی، اجازه استفاده از واکسن کووید ۱۹ توسعه یافته در شرکت «بیوان تک» و فایزر را صادر کرد. به این ترتیب واکسیناسیون عمومی برای مقابله با کرونا از هفته آینده در این کشور آغاز می‌شود.
سازمان قانونگذاری داروها و محصولات درمانی انگلیس (MHRA) اجازه استفاده اضطراری از این واکسن را صادر کرده است. این درحالی است که آمریکا و اروپا هنوز تصمیم خود برای اعطای چنین اجازه‌ای به واکسن «بیو ان تک» را اعلام نکرده‌اند.
هرچند سازمان MHRA پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در یکم ژانویه مسئولیت اجازه استفاده از داروها در این کشور را برعهده خواهد داشت، اما این سازمان هم اکنون تحت قوانین خاصی قدرت تصمیم گیری درباره تایید واکسن کووید ۱۹ را دارد.
شرکت «بیوان تک» اعلام کرده نخستین دوزهای واکسن کووید ۱۹ در روزهای آینده توزیع خواهد شد. انگلیس ۴۰ میلیون دوز از آن را خریده است که در مرحله اول به اقشاری با بیشترین ریسک ابتلا به بیماری تزریق خواهد شد.
سخنگوی وزارت بهداشت ومراقبت های اجتماعی در این باره گفت: دولت امروز توصیه MHRA را برای تایید واکسن کووید ۱۹ شرکت‌های «بیو ان تک» و فایزر برای استفاده قبول کرده است.
یکی از نخستین گروه‌های دریافت کننده این واکسن در انگلیس ساکنان خانه‌های سالمندان و پرستاران آنها هستند.
فایزر و بی و ان تک ادعا می‌کنند در ۲۰۲۰ میلادی ۵۰ میلیون و تا پایان ۲۰۲۱ میلادی ۱.۳ میلیارد دوز واکسن می‌سازند.

کلمات کلیدی » کرونا | آمریکا | دولت | بهداشت | درمان | واکسن |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


در فضای مجازی پر مخاطره ای تنفس می‌کنیم / الزام پلتفرمهای خارجی به اجرای قوانین کشور
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه در فضای مجازی پرمخاطره تنفس می کنیم، بر لزوم اعمال حاکمیت در پلتفرم‌های خارجی و الزام آنها به اجرای قوانین کشور، تاکید کرد.

چرا کاری می‌کنید که در رسانه‌ها مجلس را مسخره کنند؟ این چه بازی است که می‌خواهید گران شدن اینترنت را گردن دولت بیاندازید؟ ویدئو
نماینده تهران در مورد مصوبه جنجالی گران کردن اینترنت گفت: چگونه از شرکتهای خصوصی مالیات بیشتری می‌گیرید تا به یک شرکت خصوصی دیگر بدهید؟


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید