اکونومی نیوز / سیاسی

طبق قانون باید هر ۱۰ سال یک بار تعداد نمایندگان مجلس افزایش یابد

کد خبر 68599 1399-09-12 12:18
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نماینده مردم بندرعباس در مجلس گفت: براساس قانون و با توجه به نیاز شهرها و استان‌ها می توان هر ۱۰ سال یک بار ۲۰ نفر به تعداد نمایندگان اضافه کرد که باید به آن توجه شود.
طبق قانون باید هر ۱۰ سال یک بار تعداد نمایندگان مجلس افزایش یابد

به گزارش خبرنگار مهر،  احمد مرادی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل ۶۴ قانون اساسی، گفت: بر اساس قانون اساسی هر ۱۰ سال یک بار می توان ۲۰ نفر به تعداد نمایندگان با توجه به نیاز شهرها و استان ها اضافه کرد، اما این مهم تنها یک دوره اتفاق افتاد و اکثر مردم استان های مختلف کشور از حق مسلم خود محروم شدند.
وی افزود: به تازگی مرکز پژوهش های مجلس در این خصوص گزارش مفصلی تهیه کرده است و باید با مدنظر قرار دادن آسیب های پیرامون آن، این مهم را در دستور کار قرار داد.
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: مجلس انقلابی باید به این اصل مترقی قانون اساسی توجه کند، اما هنوز به یک نتیجه معقول و منطقی نرسیده ایم بنابراین از همه همکاران خواهش دارم به اصل ۱۶۴ قانون اساسی توجه شود.

کلمات کلیدی » مجلس | مردم | انقلاب |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


احمدی‌نژاد: بحث ترور من جدی است البته خودشان ترور می‌کنند و خودشان مراسم عزا می‌گیرند ویدئو
محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور پیشین گفت: بحث ترور من جدی است؛ البته خودشان ترور می‌کنند و خودشان مراسم عزا می‌گیرند و بقیه را متهم می‌کنند.

امیر قطر تلفنی با ولیعهد سعودی گفتگو کرد
دفتر امیر قطر از برقراری نخستین تماس تلفنی میان امیر این کشور و محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی پس از سه سال خبر داده و بر لزوم برقراری امنیت و ثبات در عربستان تاکید کرد.

اعلام نظر دولت درباره تعدادی از طرح‌های نمایندگان 
هیئت دولت ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری طرح های مربوط تعیین کرد.

 آمریکا بدون جبران خسارت‌های گذشته نمی‌تواند به میز مذاکرات بازگردد
یک مقام ارشد ایرانی در گفت‌وگو با یک شبکه خبری قطری گفت که آمریکا بدون جبران خسارت‌های گذشته نمی‌تواند به میز مذاکرات بازگردد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید