صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

آمریکا رزمناو یک میلیارد دلاری خود را اوراق می‌کند

کد خبر 68581 1399-09-12 11:53
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
به دلیل تخریب کامل رزمناو «بونهام ریچارد»، آمریکا در نظر دارد این جنگ افزار یک میلیارد دلاری را اوراق کند.
آمریکا رزمناو یک میلیارد دلاری خود را اوراق می‌کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، مقامات آمریکایی با اعلام اینکه آتش سوزی در رزمناو «بونهام ریچارد» عمدی بوده می گویند این کشتی به اندازه‌ای با آسیب وسیع ساختاری، الکتریکی و مکانیکی روبه‌رو شده است که تعمیر و بازسازی آن به‌صرفه نیست.
این رزمناور در ژوئیه سال جاری در سواحل «سن دیه گو» در کالیفرنیا دچار حریق شده بود و اکنون مقامات نظامی آمریکا اعلام کرده اند که تصمیم به خارج کردن این ناو از خدمت و اوراق کردن آن گرفته‌اند.
این ناو بزرگ تهاجمی آبی‌خاکی در ژوئیه امسال برای انجام تغییراتی که به آن امکان حمل جنگنده‌های برتر هوایی اف_۳۵ را می‌داد در بندر سن دیه‌گو پهلو گرفت اما روز ۱۲ ژوئیه (۲۲ تیرماه) دچار حریق شد.
هنگام این آتش‌سوزی ۱۶۰ ملوان و درجه‌دار روی کشتی حضور داشتند و در جریان خاموش کردن آتش بیش از ۶۰ ملوان و آتش‌نشان با جراحاتی روبه‌رو شدند.
مقام‌های نظامی می‌گویند که در ارتباط با ایجاد این حریق تاکنون از یک ملوان بازجویی شده و تحقیقات در مورد علت آتش‌سوزی ادامه دارد.
مقامات نیروی دریایی ارتش آمریکا با بیان اینکه مرمت این کشتی ۲.۵ تا ۳.۲ میلیارد دلار هزینه دارد و پنج تا هفت سال طول می‌کشد، گفتند که در مقابل، اوراق کردن آن تنها ۳۰ میلیون دلار هزینه در بردارد و ۹ تا ۱۲ ماه طول می‌کشد.
این کشتی ۲۲ سال پیش ساخته شد و ساخت آن بر اساس ارزش امروزی ۱.۲ میلیارد دلار هزینه داشته است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید