صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

نظارت‌های مجلس بر بازار سرمایه بیشتر شده است

کد خبر 68575 1399-09-12 11:47
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
حجت الاسلام باقری گفت: نظارت‌های مجلس بر بازار سرمایه تشدید یافته و قوانینی هم در این راستا اتخاذ شده است و خوشبختانه در روزهای اخیر ثبات نسبی در بازار سرمایه شکل گرفته است.
نظارت‌های مجلس بر بازار سرمایه بیشتر شده است

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام باقری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در برنامه «به وقت ایران» با موضوع مهارت تصمیم گیری اقتصادی گفت: بدون شک رفتارهای مسئولین بر رفتارهای مردم تأثیرگذار است. بنابراین مسئولین ضلع اساسی در تصمیم گیری مناسب و عقلانی مردم هستند.
وی افزود: اگر مردم بتوانند اطلاعات و دانش خوبی داشته باشند، در این صورت توانایی تصمیم گیری عقلانی آنها افزایش می‌یابد ولی با شرایط اقتصادی کنونی این تصمیم گیری به مراتب سخت‌تر شده است و از آنجا که حتی آگاهی مسئولین در این زمینه کامل نیست، اطلاعات نیز ناقص به مردم می‌رسد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: متأسفانه در شرایط کنونی مردم از فردای خود خبر ندارند تا بخواهند در آن راستا تصمیم گیری و برنامه ریزی مناسبی داشته باشند. بی شک بهترین راهکار برای افزایش عقلانیت مردم در رفتارهای اقتصادی خود باید همراه با ارائه اطلاعات کافی و مناسب در واگویی واقعیات از سوی مسئولین باشد.
حجت الاسلام باقری عدم ثبات قیمت را یکی از چالش‌های کنونی کشور دانست و گفت: باید بتوان حداقل، قیمت‌ها را برای یکسال ثابت نگه داشت، تا براساس اطلاعاتی که مسئولین به مردم ارائه می‌دهند، مردم بتوانند رفتار اقتصادی خود را تنظیم کنند.
وی عنوان کرد: از لحاظ قانونی مشکلی در این راستا وجود ندارد، لیکن از نظر شفافیت با مشکل اساسی مواجه هستیم.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص بازار سرمایه توضیح داد: مسئولین نباید مردم را برای ورود به دنیای بازار سرمایه تشویق می‌کردند، اگر خود به خود این اتفاق می‌افتاد، خیلی بهتر بود. بازار سرمایه، بازاری تخصصی است که می‌بایست افراد در این راستا مهارت‌های تخصصی داشته باشند و متأسفانه مردم مهارتی در این خصوص نداشتند. مسئولین مردم را به ورود به این عرصه تشویق کردند و در نتیجه مشکلات کنونی ایجاد شد.
وی عنوان کرد: در چند ماه اخیر بازار سرمایه، تبدیل به بازار هیجانی شد و رفتار عقلانی مردم در شرایط پیش آمده، به شدت افت کرد که این هیجانات از سمت دولت نیز تشدید شد و به سمت مردم سوق پیدا کرد. بنابراین نظارت‌ها در این زمینه در مجلس تشدید یافته و قوانینی هم در این راستا اتخاذ شده است و خوشبختانه در روزهای اخیر ثبات نسبی در بازار سرمایه شکل گرفته است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: در ماه‌های باقی مانده این دوره از مجلس، باید پیگیر این باشیم که دولت در مسیر انتخاب شده به درستی حرکت کند، در همین راستا نظارت‌های دقیقی در مجلس خواهیم داشت تا مردم رفتارهای دولت را با ثبات ببینند تا مردم نیز بتوانند عقلانی تصمیم بگیرند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید