اکونومی نیوز / سیاسی

دادستانی آمریکا درباره اتهام رشوه‌خواری کاخ سفید تحقیق می‌کند

کد خبر 68551 1399-09-12 11:08
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دادستانی آمریکا می‌گوید احتمالاً مبالغی به عنوان رشوه به کاخ سفید داده شده تا ترامپ قبل از پایان ریاست‌جمهوری، برخی افراد را مشمول عفو کند.
دادستانی آمریکا درباره اتهام رشوه‌خواری کاخ سفید تحقیق می‌کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزارت دادگستری آمریکا از تحقیق درباره پرونده‌ای خبر داد که پیرامون جرایم احتمالی کاخ سفید مبنی بر اخذ رشوه جهت برخورداری برخی افراد خاص از عفو ریاست‌جمهوری، تشکیل شده است.
این پرونده ۱۸ صفحه‌ای که بخش ناچیزی از آن رسانه‌ای شده است؛ حاوی شواهد دادستانی واشنگتن درباره این اتهامات است.
در این اسناد، به زمان ارتکاب جرم یا نام افرادی که احتمالاً در رشوه‌گیری دخیل هستند، اشاره‌ای نشده است.
این تحقیق در حالی صورت می‌گیرد که چند تن از مشاوران ارشد ترامپ به انجام جرایمی متهم هستند و گمانه‌زنی‌ها درباره عفو آنها افزایش یافته است.
هفته گذشته نیز، «مایکل فلین» مشاور اسبق امنیت ملی کاخ سفید که متهم به دروغ‌گویی در باب پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ بود، از سوی ترامپ مورد عفو قرار گرفت.

کلمات کلیدی » آمریکا | روسیه | پرونده |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


حقوق‌های تا ۱۰ میلیون تومان در سال آینده ٢۵ درصد افزایش می‌یابد
یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ١۴٠٠ با اشاره به مصوبه این کمیسیون برای افزایش ٢۵ درصدی حقوق‌های تا ۱۰ میلیون تومان در سال آینده، گفت که حقوق های بالاتر از ۱۰ میلیون تومان به میزان ثابت ۲/۵ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

گفت‌وگو درخصوص ایران در جلسه شورای حکام ادامه خواهد یافت
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین تاکید کرد که در جلسه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت‌وگوها درخصوص ایران تمام روز ادامه خواهد یافت.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید