صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

رشد ۱۰ درصدی دانش آموزان با نیازهای ویژه پذیرفته شده در آزمون سراسری

کد خبر 68539 1399-09-12 10:51
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از قبولی ۳۱۱ نفر از دانش آموزان با نیازهای ویژه در کنکور سراسری و افزایش ۱۰ درصدی پذیرفته شدگان خبر داد.
رشد ۱۰ درصدی دانش آموزان با نیازهای ویژه پذیرفته شده در آزمون سراسری

به گزارش خبرگزاری مهر، سید جواد حسینی اظهار کرد: آمار پذیرفته شدگان کنکور امسال در مقایسه با سال گذشته نشان از رشد ۱۰ درصدی در حوزه دانش آموزان با نیازهای ویژه دارد.
وی افزود: بر اساس آمار و ارقام ۱۲۶ نفر از این دانش آموزان پسر و ۱۸۵ نفر یعنی ۶۰ درصد قبول شدگان نیز دختر هستند.
حسینی تصریح کرد: ۲۱ نفر از دانش آموزان با نیازهای ویژه در کنکور سال جاری رتبه های سه رقمی را کسب کرده اند و برخی از آنان نیز رتبه های زیر صد را کسب کرده اند.
وی با ارائه آماری از پذیرفته شدگان کنکور سراسری به تفکیک گروه های تحت پوشش سازمان آموزش و پرورش استثنایی اظهار کرد: ۷۱ نفر از این تعداد از گروه جسمی حرکتی، ۱۲۵ نفر از گروه با آسیب بینایی، ۱۱۰ نفر نیز از گروه با آسیب شنوایی هستند و بقیه نیز از دیگر گروه ها هستند.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به برخی از رتبه های زیر صد اظهار کرد: نازنین اسد زاده از دانش آموزان با نیازهای ویژه است که رتبه ۶کشوری در گروه هنر را کسب کرده است و هم اکنون در رشته هنرهای تجسمی مشغول به تحصیل است.
وی افزود: الهام احمدی نیز رتبه ۲۴ کشوری گروه هنر را کسب کرده است و در رشته هنرهای تجسمی مشغول به تحصیل است.
حسینی گفت: فاطمه چطری رتبه ۱۹و پذیرش در رشته ادبیات دانشگاه تهران، علی کرد رتبه ۵و پذیرش در رشته کامپیوتر، بهاره جودی رتبه ۹۱و پذیرش در رشته حقوق دانشگاه شهید بهشتی، علی رضا شجاعی رتبه ۳۴و پذیرش در رشته کامپیوتر و احمد رضا صمصار پذیرفته شده در رشته پزشکی دانشگاه شیراز از دیگر دانش آموزان نخبه با نیازهای ویژه هستند.
وی با اشاره به گستردگی رشته های پذیرفته شدگان گفت: بیشترین فراوانی قبول شدگان در رشته های عکاسی، مهندسی پزشکی، روانشناسی، علوم تربیتی، مهندسی مکانیک، طراحی دوخت، مهندسی شیمی، پزشکی، حسابداری، کامپیوتر و هنر می باشد.

کلمات کلیدی » تهران | قم | آمار | دانشگاه |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید