اکونومی نیوز / سیاسی

گِرای داخلی‌ها به خارج یک رفتار بسیار وحشتناک است کشور با شرایطی خطرناک روبرو است

کد خبر 68526 1399-09-12 10:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
عضو حزب اتحاد ملت گفت‌: اینکه شخصی به خودش اجازه تماس غیرمتعارف با خارج را بدهد و به همین راحتی حاضر باشد مسایل سیاسی کشور تحت‌تاثیر عمل او قرار بگیرد، یک رفتار بسیار وحشتناک است.
گِرای داخلی‌ها به خارج یک رفتار بسیار وحشتناک است کشور با شرایطی خطرناک روبرو است


«عده ای از داخل به خارجی ها گِرا می دهند که اگر ما در ایران روی کار بیاییم، می توانیم با شما توافق کنیم.» این اظهارنظر از طرف وزیر امور خارجه در چند روز اخیر در محافل سیاسی موجب واکنش های زیادی شده است. این نوع رفتار نشانگر چیزی جز این نیست که برخی از گروه های سیاسی برای توفیق در انتخابات، حاضر هستند هر کاری انجام دهند. به طوری که به راحتی مصالح عمومی را نادیده بگیرند که مسلما چنین تحرکی بسیار مذموم است.
 مرتضی مبلغ، عضو حزب اتحاد ملت در این باره اظهار داشت: نکته هایی که آقای ظریف از تحرکات گروهی در تماس با آمریکا گفتند، نشان می دهد کشور با شرایطی خطرناک روبرو است. به هر حال شناختی که از ایشان وجود دارد، موید این قضیه است که تحت هیچ شرایطی حرف نادرست و غیرواقعی نمی زند. تاکید می کنم، این روند برای کشور خطرهای زیادی می تواند در پی داشته باشد. اینکه شخصی به خودش اجازه تماس غیرمتعارف با خارج را بدهد و به همین راحتی حاضر باشد مسایل سیاسی کشور تحت تاثیر عمل او قرار بگیرد، یک رفتار بسیار وحشتناک است.
 این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه گفت: در زمان حضرت امام(ره) یکی از آقایانی که در وزارت خارجه مسئولیتی هم داشت، با یکی از کشورها تماسی برقرار کرده بود و در مساله انتخاباتی کاری شبیه همین آقایان انجام داده بود. به محض اینکه خبر به امام رسید، بلافاصله دستور عزل را صادر کردند تا دیگران به خودشان اجازه وارد شدن به این بازی خطرناک را ندهند.
 او همچنین تصریح کرد: اما عجیب است که الان خطاکاران هیچ برخوردی را متوجه خود نمی بینند، آن هم در شرایطی که بسیاری از افراد با خطاهای بسیار ساده و کم هزینه تر توبیخ و بازداشت می شوند که این روند با هیچ متر و معیاری توجیه شدنی نیست.
 وی توضیح داد: بسیاری از مشکلات و بحران ها به همین برخوردهای تبعیض آمیزی بر می گردد که متاسفانه در کشور ما به کرات مشاهده می شود. لازم است با این نوع تماس ها مقابله ای جدی صورت بگیرد تا عده ای تندرو نتوانند به راحتی منافع ملی را با مخاطره مواجه کنند.
 مرتضی مبلغ در پایان گفت: امیدوارم هر چه زودتر همه باهم به این تشخیص برسند که در هر شرایطی هیچ چیزی را نباید نسبت به مصالح نظام و کشور در اولویت بدانند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » ایران | آمریکا | وزارت | بحران |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


واکنش وزارت ‌خارجه به خبرهای درگیری‌ سراوان در رسانه های پاکستانی
سخنگوی وزارت امور خارجه به برخی اخبار منتشر شده در رسانه‌های پاکستان درباره چگونگی وقوع درگیری‌های اولیه با قاچاقچیان سوخت در مرز مشترک ایران و پاکستان واکنش نشان داد.

پیام مولوی عبدالحمید به مسئولان و جوانان سیستان‌وبلوچستان در پی تیراندازی به سوخت‌بران
با توجه به حادثه روز دوشنبه در منطقه‌ی مرزی سراوان، مولوی عبدالحمید با صدور پیامی از مردم به‌ویژه جوانان درخواست کرد احساسات‌شان را کنترل کنند و پاسگاه‌ها و سایر اماکن عمومی را مورد تعرض قرار ندهند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید