اکونومی نیوز / بازار و تجارت

کمیابی برخی برندهای صابون

کد خبر 68510 1399-09-12 10:04
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
با ورود مایع دستشویی به جرگه شوینده‌ها از سال‌ها پیش، بازار صابون‌های جامد تا حدودی کساد شد و این شوینده‌های قدیمی از روشویی‌ها به حمام‌ها کوچ کردند اما مایع‌های مخصوص شست وشوی بدن، در حمام هم جای صابون‌ها را تنگ کردند.
کمیابی برخی برندهای صابون


با این حال صابون های صاحب نام و برند که سال ها امتحان خود را پس داده اند همچنان مشتری های خود را دارند.
برخی برندهای صابون این روزها دربازار کمیاب شده است. مشاهدات خبرنگار همشهری نشان می دهد که دست کم در غرب تهران برخی برندها کمیاب است و در مراجعه به چند سوپرمارکت و فروشگاه مواد شوینده و بهداشتی، فروشندگان از نبود برخی برندها برای سفارش مجدد گفتند. خبرنگار همشهری در پی تداوم چندین روزه این کمبود دلایل را از رئیس انجمن صنایع شوینده و بهداشتی ایران جویا شد. بختیار علم بیگی در گفت وگو با همشهری نسبت به این موضوع اظهار بی اطلاعی کرد و در عین حال از پیگیری برای رفع این مشکل خبر داد. به گفته وی، نه تنها در زمینه صابون بلکه در کل حوزه محصولات شوینده و بهداشتی هم اکنون هیچ کمبودی وجود ندارد و کارخانه های تولیدکننده با تمامی ظرفیت در حال کار هستند تا با توجه به شرایط بیماری کرونا در کشور بازار با هیچ گونه کمبودی مواجه نباشد. کمیاب شدن یک محصول در بازار با توجه به سابقه ذهنی که درباره کالاهای دیگر وجود دارد، معمولا بلافاصله به احتمال افزایش قیمت آن ربط داده می شود. رئیس انجمن صنایع شوینده و بهداشتی کشور این احتمال را نیز رد کرد و گفت که با توجه به افزایش نرخ شوینده ها در یک ماه پیش، فعلا خبری از افزایش دوباره نرخ هیچ محصولی در بازار نیست.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | ایران | طلا | بازار | تهران |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت


تعرفه واردات خودرو در سال آینده تعیین شد
بازرگانی نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند حقوق ورودی خودروهای سواری در سال آینده حداقل به میزان هشتاد و شش درصد (۸۶%) ارزش گمرکی آن تعیین شود.

قیمت سکه ،‌طلا و ارز 99.12.10 کاهش نرخ ارز در بازار
بازرگانی در صرافی‌های رسمی  هر دلار آمریکا به قیمت ۲۵ هزار و  186.3 تومان و هر یورو  نیز به نرخ ۳۰ هزار و447.7 تومان ارزش‌گذاری شده که نسبت به روز گذشته در همین ساعت، نرخ ها روند کاهشی طی کرده است. 

تاثیر رجیستری بر وضعیت بازار محصولات دیجیتال
بازرگانی دنیای‌ اقتصاد نوشت : مجلس شورای اسلامی اخیرا تصویب کرد کالاهای دیجیتالی مانند تبلت، ساعت‌های هوشمند، بارکدخوان و... که پیش‌تر بدون محدودیت خاصی وارد کشور می‌شدند، از سال آینده باید رجیستری شوند. فعالان بازار تجهیزات دیجیتال معتقدند این اقدام موجب رشد قیمت‌ها و افزایش قاچاق خواهد شد. هنوز حواشی رجیستری تلفن همراه نیز برطرف نشده است.

هدایای تبلیغاتی ویژۀ کسب‌وکارهای حرفه‌ای را از کجا تهیه کنیم؟
در آستانه سال نو شرکت‌ها و کسب‌وکارها به‌منظور تکریم مشتریان و همکاران تجاری خود اقدام به تهیه و توزیع هدایا تبلیغاتی و محصولات سازمانی می‌کنند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید