اکونومی نیوز / سیاسی

شهید فخری‌زاده و اصطلاح «دانشمند هسته‌ای»

کد خبر 68506 1399-09-12 10:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
در روزهای اخیر تردیدهایی درباره «دانشمند هسته‌ای» بودن شهید محسن فخری‌زاده مطرح شده که در این مطلب به بررسی این موضوع پرداخته شده است.
شهید فخری‌زاده و اصطلاح «دانشمند هسته‌ای»


شهید محسن فخری زاده «دانشمند هسته ای» بود یا نه؟! این پرسشی است که از لحظاتی پس از انتشار خبر ترور معاون وزیر دفاع مطرح شد. رسانه ها و چهره های سیاسی اصولگرا در اظهارات و پیام های تسلیت خود بر «دانشمند هسته ای» بودن آقای فخری زاده تاکید داشتند و مقام های دولتی نیز از او با عنوان «دانشمند ملی، دفاعی و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع» یاد می کردند.
بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی دقایقی پس از انتشار خبر ترور اعلام کرد: «دانشمندان “فعال” در صنعت هسته ای کشور همگی در سلامت هستند».
علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی نیز در پیام تسلیت خود خطاب به وزیر دفاع از محسن فخری زاده با عنوان «دانشمند نخبه و متعهد صنعت دفاعی کشور» یاد کرد.
ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در یک گفت وگوی تلویزیونی که به بهانه ی ترور معاون وزیر دفاع انجام شده بود گفت: «این شهید در فعالیت های هسته ای کشور درگیر نبوده است».
اما از سوی دیگر فریدون عباسی، رئیس سازمان انرژی اتمی در دولت احمدی نژاد و نماینده ی فعلی مجلس درباره ی فعالیت های محسن فخری زاده با بیان این ادعا که به او گفته شده تا از «دانشمند هسته ای» بودن شهید فخری زاده سخنی نگوید، گفت: «ایشان دانشمند برجسته ی هسته ای بود که ترور شد».
در نهایت اما رهبری انقلاب در پیام تسلیت خود از شهید محسن فخری زاده با عنوان «دانشمند برجسته و ممتاز “هسته ای” و “دفاعی” کشور» یاد کرد.
رئیس سازمان انرژی اتمی نیز درباره ی جزییات حوزه ی فعالیت آقای فخری زاده گفت: «نیروهای مسلح هر کشوری دارای بخشی است که بتوانند در مقابل حملات شیمیایی و هسته ای کشورهای دیگر پدافند انجام دهد، این کار نیاز به ایجاد زیرساخت هایی دارد و یک مسئله ی علمی جدی است که آقای فخری زاده در این زمینه گام های بلندی را برای کشور برداشت و زیرساخت های پدافند هسته ای را به نحو احسن ایجاد کرد».
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » محمود احمدی نژاد | انقلاب | نماینده |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


قالیباف منتظر ابراهیم رئیسی است
رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی گفت: این روزها در سکوت سیاسی قبل از انتخابات به سر می‌بریم. به نظرم اگر آقای رئیسی بیاید، قالیباف برنامه‌ای ندارد.

۹ تروریست در پاکستان کشته شدند
کمتر از ۲ روز از عملیات گسترده ارتش پاکستان در «وزیرستان» واقع در شمال غرب این کشور علیه عناصر تروریستی، گزارش منابع رسمی حکایت از کشته شدن ۹ تروریست دیگر در این منطقه و همزمان در ایالت بلوچستان دارد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید