اکونومی نیوز / اجتماعی

اگر قصد کاهش وزن دارید این پنج دروغ رایج را هرگز باور نکنید

کد خبر 68500 1399-09-12 09:51
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
سلامت شاید شما هم قبلا چندین روش برای از کم کردن وزن به ویژه چربی از اطراف شکم، ران و برخی نقاط دیگر را امتحان کرده باشید و ممکن است علی رغم تلاش خود برای کاهش وزن از طریق ورزش و رژیم موفق به انجام آن نشده اید یا پس از مدتی دوباره وزن اضافه کرده اید. اما چرا این اتفاق می‌افتد؟
اگر قصد کاهش وزن دارید این پنج دروغ رایج را هرگز باور نکنید

، یکی از دلایل اصلی این مسئله تلاش برای کاهش وزن به روش غیر اصولی است و نه تنها شایعات و اطلاعات غلط در این زمینه در دنیا بیداد می‌کند، بلکه اطلاعات متناقض زیادی که در این باره وجود دارد همواره افراد را گمراه می‌کند. در ادامه به چند دروغ بزرگی که نباید در پروسه کاهش وزن خود آنها را باور کنید، اشاره شده است. دروغ ۱: می‌توانید چربی یک ناحیه را هدف گرفت و تنها همان جا را لاغر کرد لاغر کردن قسمت‌هایی از بدن توسط رژیم‌های خاص غذایی یا روش‌های دیگر یک دروغ بزرگ است، در واقعیت میزان چربی سوزی به متابولیسم بدن و سطح کلی تناسب اندام شما بستگی دارد، به همین دلیل است که به جای لاغر کردن قسمت‌های خاصی از بدن تمرکز شما باید روی کاهش چربی در کل بدن باشد. تمرینات ورزشی بهترین راه برای از دست دادن چربی و رشد عضلات برای قدرت، استقامت و تناسب اندام است. دروغ ۲: برای لاغری باید چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها را از رژیم غذایی خود حذف کنید. اسم چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها بد در رفته چون مصرف زیاد چربی‌های اشباع، چربی‌های ترانس و کربوهیدرات‌های ساده با افزایش وزن، کلسترول بالا، چاقی و حتی بیماری‌های قلبی ارتباط دارد. اما چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها نقش‌های دیگری هم دارند و بعضی از آنها در کاهش وزن سالم نقش مهمی ایفا می‌کنند.از جمله اسیدهای چرب اشباع نشده (MUFA) و اسیدهای چرب اشباع نشده (PUFA) مانند امگا ۳ و امگا ۶ و کربوهیدرات های پیچیده مانند غلات کامل و منابع فیبر غذایی مانند میوه ها و سبزیجات که مصرف آنها برای سلامت ضروری است. دروغ ۳: پیروی از یک رژیم خاص باعث می‌شود لاغر شویم اکثر رژیم‌های غذاییعلی رغم جذابیت و تایید افراد مشهور و وعده‌ وعیدهای شیرین لاغری به شما قادر نیستند به شما کمک کنند که طور پایدار و دائمی وزن خود را کم کنید. این موضوع دو دلیل اصلی دارد: اول اینکه روند رژیم غذایی به ندرت مفید یا متعادل است و شما احتمالاً به زودی آن را رها خواهید کرد  و دوم اینکه بدن هرکسمتفاوت است و به این گونه رژیم‌ها واکنش متفاوتی نشان می‌دهد. به جای پیروی از یک رژیم غذایی جدید و مرسوم، با یک متخصص تغذیه مشورت کنید و یک رژیم غذایی مناسب برای کاهش چربی و متناسب با خود تهیه کنید.  دروغ ۴: فقط باید مواد غذایی رژیمی و بدون چربی لاغر می‌شوید هرگز به مواد غذایی که روی آنها عبارت رژیمی یا بدون چربی نوشته شده است، اعتماد نکنید به جای اعتماد کورکورانه به این برچسب‌ها فهرست مواد تشکیل دهنده و مغذی آن محصول که را بخوانید و ممکن است در این جدول چشمتان به مواد شیرین و فراورده‌های مصنوعی‌ای بخورد که همگی در افزایش وزن تاثیر گذارند. یادتان باشد خوردن غذای تازه ، فصلی و ساده پخته شده بهترین شرط شما در کاهش چربی مداوم است. دروغ ۵: ورزش کن و هرچه دلت خواست بخور بدن شما برای انجام صحیح فعالیت‌ها از جمله ورزش به انرژی غذاها نیازمند است. به طور طبیعی، اگر غذای سالم نخورید،  ورزش کردن کمک چندانی به شما نخواهد کرد. به یاد داشته باشید که کاهش وزن سالم فقط با ایجاد تعادل مناسب بین رژیم غذایی و ورزش ممکن است. ۴۷۲۳۲ منبع: news۱۸
بازنشر از خبرآنلایـن

کلمات کلیدی » طلا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیراندازی پلیس گناوه به راننده خودرو شوتی صحت ندارد
فرمانده انتظامی گناوه گفت: تصویر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر تیراندازی مأمور پلیس این شهرستان به راننده خودروی شوتی صحت ندارد و مأموران این فرماندهی هیچ تیراندازی در این ارتباط نداشته‌اند.

لایحه فعلی حفظ صیانت از زنان، مشابه لایحه تامین امنیت زنان است
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: بخش اعظمی از لایحه «تامین امنیت زنان در برابر خشونت» در لایحه ارسالی به مجلس آمده و بیشتر این لایحه شامل همان لایحه پیشین است.

خواب عصرگاهی سطح هوشیاری و حافظه فرد را افزایش می‌دهد
خوابیدن به وقت بعدازظهر، چرت کوتاه و چرت بلند، فوایدی مثل بهبود حافظه و یادگیری و بالا رفتن سطح هوشیاری و تمرکز فرد دارد. چرت عصرگاهی به افرادی که شب‌ها نمی‌توانند خوب بخوابند توصیه نمی‌شود.

کشورهای غربی سهمی در حوزه مبارزه با مواد مخدر پرداخت نکرده‌اند
وزیر امور خارجه گفت: متاسفانه کشورهای غربی هنوز هیچ سهمی در حوزه مبارزه با مواد مخدر پرداخت نکرده اند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید