صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

تشریح اقدامات سازمان بهزیستی در آستانه روز جهانی افراد دارای معلولیت

کد خبر 68491 1399-09-12 09:42
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رییس سازمان بهزیستی کشور در آستانه روز جهانی افراد دارای معلولویت در خصوص اقدامات این سازمان در بخش های مختلف حمایتی، توانمندسازی، تحصلی و... افراد دارای معلولویت توضیحاتی ارائه داد.
تشریح اقدامات سازمان بهزیستی در آستانه روز جهانی افراد دارای معلولیت

به گزارش خبرنگار مهر، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور صبح امروز در جمع خبرنگاران در خصوص خدمات ارائه شده این سازمان به افراد دارای معلولیت در بخش های حمایتی، توانمندسازی، تحصیلی، مناسب سازی، تأمین مسکن، کرونا، پیگیری قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، تلفیق اجتماعی و … در آستانه روز جهانی افراد دارای معلولیت توضیحاتی را ارائه داد.
وی در ابتدا با گرامیداشت این روز و ابراز امیدواری جهت فراهم کردن شرایطی که افراد دارای معلولیت بتوانند زندگی مستقل و دارای منزلت اجتماعی در جامعه و خانواده داشته باشند، اظهار داشت: حدود ۱۰ درصد جوامع را افراد دارای معلولیت تشکیل می دهند و این بزرگترین اقلیت تمام جوامع است.
قبادی دانا تصریح کرد: در حال حاضر فعالیت های مختلفی را سازمان بهزیستی کشور انجام می دهد که در بحث پیشگیری از وقوع معلولیت ها می توان به موارد متعددی اشاره کرد. در سال ۹۸ غربالگری شنوایی برای نوزادان صورت گرفت تا از ایجاد ناشنوایی در بیش از سه هزار نوزاد شیرخوار جلوگیری شود و همچنین غربالگری پیشگیری از مشکلات بینایی و تنبلی چشم در میان سه میلیون و ۳۰۰ کودک با پوشش ۸۱ درصدی انجام شد و باعث شد از معلولیت بینایی در ۱۶ هزار و ۲۰۰ کودک جلوگیری شود.
رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: مشاوره های ژنتیک ما در بیش از ۲۹۰ مرکز انجام می شود که در سال گذشته برای ۳۸۴ هزار خانوار آزمایش های ژنتیک برای پیشگیری از معلولیت انجام شد و با سقط درمانی و با مجوز پزشکی قانونی از تولد هزار و ۴۴۴ نوزاد دارای معلولیت جلوگیری شد. تا پایان ۱۴۰۰ تمام خانوارهای دارای دو معلول مورد مشاوره و آزمایش های ژنتیک قرار می گیرند.
تکمیل می شود..

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید