صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

نیروهای حشد شعبی عراق را از احتمال فروپاشی نجات دادند

کد خبر 68469 1399-09-12 09:15
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر دفاع سابق عراق به نقش مهم نیروهای حشد شعبی در نجات این کشور از احتمال فروپاشی اشاره و اعلام کرد که این نیروها همواره علیه بقایای داعش عملیات ضد تروریستی انجام می دهند.
نیروهای حشد شعبی عراق را از احتمال فروپاشی نجات دادند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اخبار العراق، «نجاح الشمری» وزیر دفاع سابق عراق، در نخستین کنفرانس نیروهای حشد شعبی مرتبط با عتبات مقدس در نجف اشرف اعلام کرد که این نیروها عراق را از احتمال فروپاشی نجات دادند.
وی به فتوای مرجعیت دینی عراق برای اعزام مردم به جبهه های نبرد با عناصر تروریستی داعش اشاره کرد.
الشمری بیان کرد: فتوای جهاد کفایی مرجعیت عالی دینی عراق معادلات نظامی را تغییر داد. تسلط عناصر داعش بر شهر موصل باعث ایجاد سردرگمی شد و در این وضعیت، حشد شعبی نه تنها عامل توازن بلکه تبدیل به عامل مهمی در استراتژی های عراق شد.
وی ادامه داد: فتوای مرجعیت دینی و حضور نیروهای حشد شعبی، طرح وحدت ملی را پایه ریزی و توطئه های طائفه ای را خنثی کرد.
این مقام سابق عراقی بیان کرد: نیروهای حشد شعبی تنها یک نیروی عملیاتی نیستند بلکه نقش نجات بخش را در برابر احتمال سقوط کشور در یک برهه تاریخی حساس ایفا کردند.
نیروهای حشد شعبی در حال حاضر نیز در کنار دیگر نیروهای امنیتی عراق برای نابودی عناصر و بقایای تشکیلات تروریستی داعش عملیات ضد تروریستی انجام می دهند.
حضور مؤثر نیروهای حشد شعبی در تحولات میدانی و نظامی عراق و شکست تشکیلات تروریستی داعش باعث شده تا آمریکایی ها تمام تلاش خود را برای ضربه زدن به این نیروها به کار بگیرند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید