صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

انتخاب بایدن گشایشی در امور داخلی لبنان ایجاد نمی کند

کد خبر 68468 1399-09-12 09:14
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر خارجه لبنان اعلام کرد که انتخاب رئیس جمهور جدید در آمریکا گشایشی در امور داخلی لبنان ایجاد نمی کند.
انتخاب بایدن گشایشی در امور داخلی لبنان ایجاد نمی کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نداء الوطن، «شربل وهبه» در واکنش به ریاست جمهوری جو بایدن اعلام کرد که انتخاب وی به عنوان رئیس جمهور آمریکا هیچگاه گشایشی در امور لبنان ایجاد نخواهد کرد.
وی افزود: تغییر دولت‌ها در آمریکا در امور داخلی لبنان گشایش ایجاد نمی‌کند چرا که این وحدت داخلی است که لبنان را به آرامش می‌رساند و سیاست واشنگتن در رابطه با کشور ما ثابت است و ما جزء اولویت‌های آمریکا نیستیم.
وهبه در خصوص تحریم‌های اعمال شده بر لبنان بیان کرد: امیدوارم تحریم‌ها به زودی برداشته شود و ما را با مشکلات بیشتر مواجه نکند. کسی نمی‌داند که آیا این تحریم‌ها متوقف می‌شود یا در سایه دولت جدید آمریکا ادامه خواهد یافت.
وی در خصوص روند عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت: هرگز به سمت عادی سازی روابط با تل آویو حرکت نمی‌کنیم و مذاکرات مرزی ما با آنها به معنی عادی سازی روابط نیست.
وزیر خارجه لبنان در خصوص نشست آوارگان سوری در دمشق و مشارکت بیروت در این نشست گفت: سفیر آمریکا و سفرای کشورهای غربی اعلام کردند که تمایلی ندارند لبنان در این نشست شرکت کند اما ما شرکت کردیم چرا که خواهان بازگشت آوارگان سوری به کشورشان هستیم.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید