اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه

سیگنال‌های تازه به بازار ارز آخرین قیمت‌ها پیش از ۱۲ آذر

کد خبر 68463 1399-09-12 09:09
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
قیمت دلار در بازار آزاد دیروز دلار صرافی ملی با رشدی بیش از ۵۶۰ تومان به ۲۵۶۲۰ رسید.ااین اتفاق سبب شد نرخ دلار در بازار آزاد نیز از ۲۶ هزار و ۳۰۰ تومان بگذرد.
سیگنال‌های تازه به بازار ارز آخرین قیمت‌ها پیش از ۱۲ آذر


قیمت دلار دیروز در حالی افزایش یافت که طی هفته های اخیر روندی نزولی بر بازار حاکم شده بود. بر این اساس برخی از صرافان تاکید کردند مصوبه اخیر مجلس یعنی طرح «اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران» عامل نوسان بازار در روز سه شنبه بوده است.
قیمت یورو نیز برای فروش در صرافی ملی ۳۰۵۵۰ تومان اعلام شده؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی ۲۹۵۵۰ قیمت خورده است. قیمت یورو در بانک مرکزی ۵۰۲۳ تومان است.
در عین حال در گزارشی دلایل دیگر افزایش قیمت را اعلام کرده است . در این گزارش آمده است: گروهی باور دارند، بازار در تعطیلات به دلیل حجم کم معاملات کاهشی شده بود و اکنون در آستانه پایان تعطیلات کرونایی، عده ای خریدهای خود را آغاز کرده اند. به عنوان مثال، آن ها عنوان می کنند که حواله کاران، سعی می کنند خریدهای خود را انجام بدهند و همین مساله زمینه ساز رشد قیمت دلار شده است. دیروز اسکناس آمریکایی ۷۰۰ تومان رشد کرد و ساعت ۳ بعدازظهر به ۲۶ هزار و ۱۰۰ تومان رسید. عده ای باور داشتند، رشد نرخ حواله درهم به بالای ۷هزار و ۲۰۰ تومان زمینه ساز رشد قیمت دلار شد و گروهی هم بر افزایش ارزش این ارز در هرات افغانستان تاکید می کردند. فضای هیجانی در بازار دیروز بالا بود و ممکن است پس از ساعت ۳ بعدازظهر قیمت های دیگری هم در بازار سکه و دلار در فضای غیررسمی به ثبت رسیده باشد که نوسانات روز جاری را تحت تاثیر قرار دهد.
فعالان بازار و کارشناسان معتقدند بازار ارز امروز تحت تاثیر لایحه بودجه نیز قرار خواهد گرفت. طبق اعلام نوبخت، نرخ تسعیر دلار در بودجه بین ۱۱ تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | ایران | آمریکا | افغانستان | دلار | ارز | یورو | بازار | بانک |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه


از عرش به فرش عرضه اولیه های بورسی!
روزگاری نه چندان دور، عرضه اولیه های بازار سرمایه، به عنوان جذاب ترین و شیرین ترین بخش این بازار حسابی طرفدار داشت اما این روزها کار به جایی رسیده که سهام دارن برای نخریدن عرضه اولیه، کمپین راه می اندازند و هشتگ میزنند!

همتی: تصمیم گیری در مورد FATF دیر شده است
رئیس کل بانک مرکزی در رابطه با جلسه با مجمع تشخیص پیرامون بررسی لوایح "پالرمو" و "سی اف تی" گفت: این موضوع جزو ضرورت های بانکی بوده و تصمیم گیری برای آن خیلی هم دیر شده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید