اکونومی نیوز / تولید و صنعت

لبیک گروه سایپا به بیانات رهبر معظم انقلاب

کد خبر 68409 1399-09-11 23:20
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
صنعت مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به بیانات اخیر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خصوص جهش تولید خودرو، گفت: فرامین رهبر معظم انقلاب را در زمینه رشد تولید خودرو با تکیه بر توان قطعه‌سازان داخلی محقق خواهیم کرد.
لبیک گروه سایپا به بیانات رهبر معظم انقلاب

، سیدجواد سلیمانی گفت: در دو سال گذشته گروه سایپا با تکیه بر ظرفیت‌های موجود در داخل و شناسایی توان شرکت‌ها و مجموعه‌های دانش‌بنیان داخلی توانسته است ضمن ارتقاء کیفیت و معرفی محصولات جدید، رونق تولید را رقم بزند. وی با اشاره به شکست پروژه تحریم صنعت خودرو ایران ادامه داد: با تکیه بر توان موجود در کشور و بی‌نیاز از شرکای بدعهد خارجی، دشمن را در دستیابی به اهداف تحریم ناکام گذاشته و محصولات جدیدی را برپایه مگاپلت فرم ملی سایپا (SP100) به بازار عرضه کردیم. مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا افزود: گام مهم دیگر توقف تولید پراید و حذف این محصول پرتیراژ از سبد محصولات سایپا بود که با توجه به ظرفیت ۵۰ درصدی آن از کل ظرفیت تولید سایپا، یک خلأ بسیار بزرگ محسوب می‌شد، اما توانستیم با برنامه‌ریزی دقیق و همکاری قطعه‌سازان این خلأ جدی را پر کرده و در سال جهش تولید، به ارتقاء کیفیت هم توجه داشته باشیم. وی با بیان اینکه راهبرد سایپا توسعه همکاری با صنایع دفاعی و شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه داخلی‌سازی قطعات است، تصریح کرد: در حال حاضر بیش ‌از ۸۰ قطعه از محصولات خود را با همکاری وزارت دفاع، نیروی هوافضای سپاه پاسداران و نیروی هوایی ارتش در دست ساخت و بومی‌سازی داریم و پیشتر نیز بخش زیادی از قطعات مورد نیاز را با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های ایرانی داخلی‌سازی کرده‌ایم. سلیمانی جهش تولید با ادامه استفاده از ظرفیت‌های موجود و همگام با جهش تکنولوژی را هدف امسال سایپا عنوان کرد و گفت: توسعه همکاری با همه قطعه‌سازان داخلی به‌ویژه نیروهای مسلح و شرکت‌های دانش بنیان را با قدرت پیش می‌بریم. مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در پایان گفت: برنامه‌های جدیدی در زمینه ساخت قطعات بسیار پیشرفته خودرویی با توان داخلی را به‌اجرا درآورده‌ایم که جزییات آن‌ را در آینده اعلام خواهیم کرد. 223227
بازنشر از خبرآنلایـن

کلمات کلیدی » ایران | بازار | جهش تولید | قم | خودرو | وزارت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تولید و صنعت


توضیحات بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره گروه صنعتی لینا درباره یکی از برندهای برتر صنایع غذایی
بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره گروه صنعت ی لینا گفت: گروه صنعت ی لینا با حفظ توان تولیدی خود هیچ سیاستی جهت تعدیل نیرو اتخاذ ننموده و با بیش از 1400 نفر اشتغالزایی به صورت مستقیم، سهم قابل‌توجهی در ایجاد اشتغال داشته است.

مخالفان و موافقان طرح تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه چه می‌گویند؟
بسیاری از فعالان اقتصاد ی، فولاد مبارکه را به عنوان یکی از صنایع استراتژیک کشور همپای نفت می دانند چراکه نقش موثری در ایجاد ارزش افزوده در اقتصاد کشور و ارزآوری دارد.

بزرگترین سرمایه گذاری در صنعت خودرو توسط بخش خصوصی
کارخانه ساخت موتورهای پیشرفته خودرو 3 و 4 سیلندر کم مصرف با قدرت 155 اسب بخار راه اندازی شد.

ارائه تسهیلات بانک صادرات می تواند در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی باشد
عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد که بانک صادرات با کارشناسی درست تسهیلات را به تولیدکننده و صادرکننده واقعی ارائه دهد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید