صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ترکیه: موضع روشن ما برای مذاکره بدون شرط با یونان ادامه دارد

کد خبر 68398 1399-09-11 22:13
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه پس از بازگشت کِشتی اکتشافی «اوروچ رئیس» به بندر آنتالیا در این کشور اعلام کرد: موضع روشن ما برای مذاکره بدون شرط با یونان ادامه دارد.
ترکیه: موضع روشن ما برای مذاکره بدون شرط با یونان ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، «حامی آکسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه امروز سه شنبه با اشاره به پایان فعالیت‌های کِشتی اکتشافی «اوروچ رئیس» متلق به این کشور در دریای مدیترانه اعلام کرد: آتن به دلیل فعالیت کشتی اوروچ رئیس، از مذاکره عقب نشینی کرد. موضع روشن ترکیه امروز نیز همانند گذشته برای مذاکره بی قید و شرط پس از بازگشت اوروچ رئیس به بندر آنتالیا ادامه دارد.
سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه در این خصوص ادامه داد: توافق برای از سرگیری مذاکرات اکتشافی حاصل شده؛ اما به دلیل عقب نشینی آتن از مذاکرات به بهانه فعالیت‌ اوروچ رئیس، تاریخ آن مشخص نشده است.
گفتنی است، دلیل اصلی شدت گرفتن تنش‌ها میان ترکیه و یونان، اقدام ترکیه در انجام اکتشاف و استخراج نفت و گاز از دریای مدیترانه و مناطق نزدیک به جزایر یونان است.

کلمات کلیدی » نفت | ترکیه | وزارت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


بمباران بی‌سابقه غزه از سوی رژیم صهیونیستی همزمان با حمله زمینی به مناطق مسکونی ده‌ها فلسطینی به شهادت رسیدند گردان‌های القسام پرتاب موشک به اراضی اشغالی را از سر گرفتند
در ادامه درگیری‌ها در نوار غزه، جنگنده‌‌بمب‌افکن‌های رژیم صهیونیستی بیش از ۵۰‌ بار بخش‌های شمالی غزه را هدف بمباران قرار دادند و همزمان، ارتش این رژیم وارد نوار غزه شده که بیم جنایتی وسیع را در پی دارد.

قالیباف علی رغم فشارها و وضعیت مناسب در نظرسنجی ها کاندیدا نمی شود تنها فردی که به وحدت جریان باور دارد، قالیباف است
محسن پیرهادی نماینده مجلس نزدیک به قالیباف گفت: همانطور که اسفندماه نیز تصریح کردم، آقای قالیباف در صورت حضور آیت الله رئیسی برای وحدت جریان، ثبت نام نخواهند کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید