اکونومی نیوز / سیاسی

توافق اعضای «آسه‌آن» و اتحادیه‌اروپا درباره همکاری‌های راهبردی

کد خبر 68391 1399-09-11 21:42
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر خارجه آلمان پس از نشست مجازیِ وزرای خارجه اتحادیه اروپا و وزرای خارجه اعضای اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا اعلام کرد: «آسه‌آن» و بروکسل درباره همکاری‌های راهبردی توافق کردند.
توافق اعضای «آسه‌آن» و اتحادیه‌اروپا درباره همکاری‌های راهبردی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری یورونیوز، وزیر خارجه آلمان امروز سه شنبه اعلام کرد که اتحادیه اروپا و «آسه آن» (اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا) توافق کردند که روابط خود را به سطح یک همکاری‌ راهبردی ارتقاء دهند.
«هایکو ماس» که کشورش ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را برعهده دارد، در این باره گفت: اتحادیه اروپا و «آسه آن» به عنوان شرکای اقتصادی نزدیک، از راه حل هایی که تجارت امن و آزاد وعادلانه را تسهیل می کنند، قاطعانه حمایت خواهند کرد.
وی پس از نشست مجازی میان وزرای خارجه اتحادیه اروپا و وزرای خارجه کشورهای عضو آسه آن در سخنان خود تاکید کرد که «اتحادیه اروپا و اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا نماینده بیش از یک میلیارد نفر شهروند و ۲۵ درصد اقتصاد جهانی هستند» و بر این اساس، «روابط فیمابین را به سطح یک همکاری‌ راهبردی ارتقاء دادند».
گفتنی است، برونئی، ویتنام، لائوس، کامبوج، تایلند، میانمار، مالزی، سنگاپور، اندونزی و فیلیپین کشورهای عضو «آسه آن» را تشکیل می دهند.
بر اساس اعلام خبرگزاری یورونیوز، ۱۵ روز پیش، ۱۰ کشور عضو «آسه آن» به کشورهای چین، ژاپن، کره جنوبی، استرالیا و نیوزیلند در پروژه «مشارکت اقتصادی جامع منطقه ای» پیوستند.

کلمات کلیدی » یورو | جهان | اقتصاد | مجازی |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


بایدن، مادورو را به رسمیت نمی شناسد
مردی که به زودی سکان اداره وزارت خارجه آمریکا را به دست خواهد گرفت؛ مدعی شد که دولت بایدن تحریم های هدفمندتری را در راستای براندازی مادورو اعمال خواهد کرد.

زیباکلام: با آمدن بایدن چیزی تغییر نمی‌کند
از امروز اصولگرایان تندرو با استفاده از رسانه‌هایی که دارند بر طبل و شیپور خواهند کوبید که دیدید با آمدن جو بایدن چیزی عوض نشد.

جلسه علنی آغاز شد بررسی لایحه شوراهای حل اختلاف در دستور کار مجلس
جلسه علنی مجلس آغاز شد و ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد لایحه دوفوریتی شوراهای حل اختلاف در دستور کار قرار گرفت.

تاکید مجدد کویت بر عدم عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی
رئیس مجلس الامه کویت (پارلمان) بر موضع ثابت کشورش در حمایت از ملت فلسطین و حقوق ملی آن و پایان اشغال فلسطین طبق قوانین بین‌الملل تاکید کرد و گفت کویت هرگز اقدام به عادی‌سازی مجانی روابط با رژیم صهیونیستی نمی‌کند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید