صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

آغاز روزشمار اجرای طرح راهبردی مجلس از امروز

کد خبر 68387 1399-09-11 21:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
نماینده تهران گفت: روزشمار اجرای این قانون از امروز شروع شده است و حتی منوط به تصویب شورای نگهبان نیست، درواقع از زمان تصویب طرح در مجلس، مهلت یکماه آن آغاز می‌شود.
آغاز روزشمار اجرای طرح راهبردی مجلس از امروز


علی خضریان عصر امروز (سه شنبه ۱۱ آذر) در نشست خبری بررسی طرح اقدام راهبردی مجلس برای رفع تحریمها گفت: امروز اتفاق مبارکی رخ داد و از همه نمایندگان و هیئت رییسه مجلس تشکر می کنم. 
وی افزود: باید تشکر ویژه را از روح شهید فخری زاده داشته باشیم، چرا که اراده ای که زمینه این طرح را آماده کرد، اراده زمینی نبود و کار شهید بود و این نشان دهنده زنده بودن شهید است.
خضریان با اشاره به کتاب خاطرات روحانی گفت: بر اساس این کتاب، اساساً پذیرفتن پروتکل الحاقی برای رفع اتهامات بود و با این راهبرد، زمینه سوءاستفاده های غرب گرفته شود.
وی با بیان اینکه این موضوع موقتی بود، تصریح کرد: طبیعتاً یک موضوع موقتی، روزی باید به پایان برسد و این موضوع نیازی به جار و جنجال ندارد. 
خضریان ادامه داد: دو دهه است درگیر اجرای پروتکل هستیم که روحانی و ظریف پذیرفته اند و امروز باید پایان داده شود.
وی ادامه داد: یکی از پیام های طرح هسته ای مجلس، به جریان غربگرا بود تا بگوییم برخلاف این حرف که عده ای دارند پالس مذاکره می دهند و می گویند با ما توافق کنید، اتفاقاً اصرار مجلس انقلابی این بود که مهلتی که در این طرح به طرف مقابل داده می شود برای رفع تحریم ها، کاهش یابد و ما آن را به یکماه رساندیم تا به دولت بعدی آمریکا نرسد.
خضریان با بیان اینکه مجلس به دنبال لغو محدودیت هایی است که انگار ویژه کشور ماست، گفت: آقای ظریف حرف درستی گفت و اعلام کرد که درصد بالایی از نظارت های آژانس درباره ایران به کار گرفته می شود. 
وی ادامه داد: ممکن است در روزهای آتی، برخی شیطنت ها و کارشکنی ها از طرف جریان دلبسته به غرب انجام شود. مردم بپذیرند که اگر این طرح، آسیب هایی هم داشته باشد، بهتر از این است که اقتصاد کشور در گرو انتخابات کشوری شود که ما هیچ نقشی در آن نداریم.
سخنگوی کمیسیون اصل نود در پاسخ به سؤالی درباره احتمال عدم اجرای طرح مجلس درصورت تصویب از سوی شورای نگهبان، گفت: این قانون از سایر قوانین مستثنی نیست و در ماده هشت آن، قید شده است که عدم اجرای این قانون، مجازات لازم را درپی داشته باشد. در واقع دست دستگاه قضایی برای برخورد باز است.
خضریان تصریح کرد: معتقدم خیلی نباید به این توجه کرد که آیا دولت این قانون را اجرا می کند یا خیر، اصل این است که این قانون روال درست خود را طی کرده است. مهم این است که رسانه ها و افکار عمومی اجرای آن را از دولت مطالبه کنند.
نماینده تهران تصریح کرد: روزشمار اجرای این قانون از امروز شروع شده است و حتی منوط به تصویب شورای نگهبان نیست، درواقع از زمان تصویب طرح در مجلس، مهلت یکماه آن آغاز می شود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید