اکونومی نیوز / اجتماعی

اجرای طرح ملی آموزش ضمن خدمت کنترل وزن و چاقی دانش آموزان

کد خبر 68366 1399-09-11 19:48
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
طی دومین اطلاعیه طرح ملی کوچ، آموزش ۱۲ و نیم میلیون نفر/ساعت معلم و فرهنگی در دوره ضمن خدمت کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان رسما اعلام شد.
اجرای طرح ملی آموزش ضمن خدمت کنترل وزن و چاقی دانش آموزان

به گزارش خبرگزاری مهر، روابط‌عمومی معاونت تربیت‌بدنی و سلامت، اطلاعیه شماره دو طرح ملی کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان رسماً از سوی معاونت تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش صادر شد.
در این اطلاعیه آمده است: «به دنبال همکاری تمامی فرهنگیان در طرح کوچ و نیاز به آموزش کلیه پرسنل آموزشی کشور، ۱۸ ساعت آموزش ضمن با موضوع آشنایی با بسته تحولی کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان با رویکرد ترویج سبک زندگی فعال و سالم، با کد ۹۹۵۰۶۸۱۴ برگزار گردید که طی آن ۱۲ میلیون و ۵۱۷ هزار و ۹۰۲ نفر / ساعت معلم و فرهنگی، مشتمل بر مدیران، معلمین، معاونین و … مدارس کشور، تحت آموزش چگونگی مداخلات مؤثر در طرح کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان قرار گرفتند.
در این دوره ضمن خدمت، سرفصل‌ها و موضوعاتی چون آشنایی با عوارض چاقی و اضافه وزن در دانش‌آموزان، اهمیت و ضرورت طرح، راه‌های پیشگیری، فعالیت‌های ورزشی مناسب، آشنایی با تغذیه سالم دانش‌آموزان، اجرا و کنترل فعالیت‌های بدنی دانش‌آموز در منزل، فعالیت‌های مدرسه‌ای و…، به شرکت‌کنندگان آموزش داده شد.
همچنین یادآور می‌گردد دوره آموزش ضمن خدمت برای مداخلات مؤثر تحت عنوان "نحوه ارزیابی، غربالگری و اجرای مداخلات در پروژه کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان" برای کلیه عوامل اجرایی و نظارتی این پروژه با ۱۶ ساعت آموزشی و با کد ۹۹۵۰۶۸۲۷ بر روی سامانه LTMS فرهنگیان کشور قرار گرفته و در حال اجرا است.»

کلمات کلیدی » طلا | وزارت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تشریح اقدامات روانشناسی برای کودکان سوگوار تبعات سرکوب احساسات
عصو سازمان نظام روانشناسی به انواع واکنش های کودکان در برابر از دست دادن عزیزانشان اشاره کرد و گفت: سوگواری کودکان متفاوت بوده و اقداماتی که برای آنها می توان انجام داد نیز متفاوت است.

کرونا درمان سرطان را هم به تاخیر انداخت
بازرس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران گفت: با همه‌گیری ویروس کرونا در کشور، بسیاری از جراحی‌های مربوط به سرطان در مراکز درمانی به تاخیر افتاد که این اقدام موجب پیشرفت بیماری در مبتلایان شد.

خانه هنرمندان میزبان نقاشی کودکان تهران می‌شود
نقاشی کودکان تهران از ۶ تا ۱۴ بهمن ماه در خانه هنرمندان به نمایش در خواهد آمد.

لزوم مهارت آموزی مادران شاغل برای مدیریت زندگی/ دلایل تمایل زنان به اشتغال
کارشناس گروه زنان و خانواده مرکز پژوهش‌ های مجلس ‌گفت: صِرف حضور مادر در ‌خانه منجر به انجام وظیفه مادری نمی‌ شود و بانوان برای ایفای نقش همسری و مادری به مهارت ‌و ‌دانش نیاز دارند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید