صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

اجرای طرح ملی آموزش ضمن خدمت کنترل وزن و چاقی دانش آموزان

کد خبر 68366 1399-09-11 19:48
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
طی دومین اطلاعیه طرح ملی کوچ، آموزش ۱۲ و نیم میلیون نفر/ساعت معلم و فرهنگی در دوره ضمن خدمت کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان رسما اعلام شد.
اجرای طرح ملی آموزش ضمن خدمت کنترل وزن و چاقی دانش آموزان

به گزارش خبرگزاری مهر، روابط‌عمومی معاونت تربیت‌بدنی و سلامت، اطلاعیه شماره دو طرح ملی کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان رسماً از سوی معاونت تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش صادر شد.
در این اطلاعیه آمده است: «به دنبال همکاری تمامی فرهنگیان در طرح کوچ و نیاز به آموزش کلیه پرسنل آموزشی کشور، ۱۸ ساعت آموزش ضمن با موضوع آشنایی با بسته تحولی کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان با رویکرد ترویج سبک زندگی فعال و سالم، با کد ۹۹۵۰۶۸۱۴ برگزار گردید که طی آن ۱۲ میلیون و ۵۱۷ هزار و ۹۰۲ نفر / ساعت معلم و فرهنگی، مشتمل بر مدیران، معلمین، معاونین و … مدارس کشور، تحت آموزش چگونگی مداخلات مؤثر در طرح کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان قرار گرفتند.
در این دوره ضمن خدمت، سرفصل‌ها و موضوعاتی چون آشنایی با عوارض چاقی و اضافه وزن در دانش‌آموزان، اهمیت و ضرورت طرح، راه‌های پیشگیری، فعالیت‌های ورزشی مناسب، آشنایی با تغذیه سالم دانش‌آموزان، اجرا و کنترل فعالیت‌های بدنی دانش‌آموز در منزل، فعالیت‌های مدرسه‌ای و…، به شرکت‌کنندگان آموزش داده شد.
همچنین یادآور می‌گردد دوره آموزش ضمن خدمت برای مداخلات مؤثر تحت عنوان "نحوه ارزیابی، غربالگری و اجرای مداخلات در پروژه کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان" برای کلیه عوامل اجرایی و نظارتی این پروژه با ۱۶ ساعت آموزشی و با کد ۹۹۵۰۶۸۲۷ بر روی سامانه LTMS فرهنگیان کشور قرار گرفته و در حال اجرا است.»

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید