اکونومی نیوز / اجتماعی

کشف ۱۲۰ میلیارد کالا و ارز قاچاق

کد خبر 68364 1399-09-11 19:36
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا، از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش تقریبی ۱۲۰ میلیارد ریال طی هفته گذشته در کشور خبر داد.
کشف ۱۲۰ میلیارد کالا و ارز قاچاق

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار محمدرضا مقیمی اظهار داشت: با اقدامات تخصصی و تلاش‌های شبانه روزی مأموران پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی هفته گذشته، انواع کالای قاچاق از جمله سوخت، تلفن همراه، خودروهای لوکس خارجی، انواع لوازم خانگی، پارچه خارجی، خشکبار، ارز، دام سبک، مقادیر قابل توجهی کالای ممنوعه و همچنین انواع ارز در کشور کشف شد.
وی افزود: مأموران پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان‌های جنوبی، تعداد ۲۹۴ رأس گوسفند قاچاق و همچنین مأموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس فرودگاه‌های کشور حین کنترل مسافران خروجی از هشت نفر مسافر انواع ارز و طلا به ارزش بیش از ۶۵ میلیارد ریال هنگام خروج از کشور کشف کردند.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با اشاره به اینکه کارشناسان مجموع ارزش کالا و ارز مکشوفه را حدود ۱۲۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند، تصریح کرد: در این رابطه هشت متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.
وی با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) در خصوص مبارزه با قاچاق کالا گفت: در حوزه قاچاق کالا و ارز کماکان برخورد قاطعانه با دانه درشت‌ها در دستور کار این پلیس قرار دارد.
سردار مقیمی در پایان از هموطنان خواست که در صورت مشاهده هرگونه قاچاق کالا و ارز موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

کلمات کلیدی » طلا | خودرو | قاچاق | اقتصاد | پلیس | ریال | پرونده |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


مصر فردا واکسیناسیون کرونا را با واکسن چینی آغاز می‌کند
وزارت بهداشت و مسکن مصر تاکید کرد که این کشور فردا شاهد آغاز واکسیناسیون علیه ویروس کرونا با استفاده از یک واکسن چینی خواهد بود.

 معیار کارکرد مدیران، توانایی حل پایدار مسائل است
وزیر آموزش و پرورش گفت: معیار کارکرد مدیران و شاخص حکمرانی سنجیده در تمامی حوزه ها، توانایی حل پایدار مسائل است، اتلاف منابع و عدم تحقق اهداف از نبود برنامه ریزی صحیح ناشی می شود.

کاهش ۵۰ درصدی ترخیص بیماران کرونایی از بیمارستان‌های استان در ۲۴ ساعت گذشته
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، با هشدار نسبت به کمرنگ شدن رعایت شیوه نامه های بهداشتی، از کاهش ۵۰ درصدی ترخیص بیماران کرونایی در بیمارستان های استان در طول ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

تا دو هفته دیگر با پیک چهارم کرونا روبه‌رو می‌شویم؟
سلامت سخنگوی وزارت بهداشت آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا را اعلام کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید