اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

سه رسته شغلی دیگر به گروه شغلی یک اصناف اضافه شد

کد خبر 68363 1399-09-11 19:35
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
بنا بر اعلام اتاق اصناف ایران، سه رسته شغلی دیگر به گروه شغلی یک اضافه شد.
سه رسته شغلی دیگر به گروه شغلی یک اصناف اضافه شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اتاق اصناف ایران، در پی رایزنی‌های انجام شده از سوی اتاق اصناف ایران، با توجه به برخی ابهامات ایجاد شده در خصوص سه رسته شغلی، کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا نسبت به تعیین تکلیف آن‌ها پاسخ داد.
بر این اساس و برابر هماهنگی به عمل آمده با وزارت بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی در حاشیه جلسه چهل و هشتم کمیته امینتی، اجتماعی و انتظامی، مشاغل صنفی «تأمین کنندگان مواد شیمیایی جهت عرضه مواد ضد عفونی و نیاز کارخانجات دارویی، بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها و صنایع مختلف»، «عرضه کنندگان ابزار و یراق مشتمل بر تأمین کنندگان مواد و مصالح ایزوگام، قطعات پمب و ابزار مورد نیاز صنایع» و «فروشندگان و عرضه کنندگان قطعات و لوازم یدکی کشاورزی» در گروه شغلی یک قرار گرفته و در تمامی شهرستان‌های کشور با وضعیت قرمز، نارنجی یا زرد مجاز به فعالیت هستند.
گفتنی است، پیش از این نیز با پیگیری‌های اتاق اصناف ایران، فعالیت سازندگان و فروشندگان عینک‌های طبی به گروه شغلی یک افزوده شده بود.

کلمات کلیدی » کرونا | ایران | وزارت | بهداشت | درمان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


دلار ۱۵ هزار تومانی چقدر واقعی است؟
رئیس جمهور گفته اگر صرفا ۷ میلیارد دلار منابع ایران که در بانک‌ یکی از کشورها بلوکه شده، در اختیار بانک مرکزی قرار بگیرد، قیمت دلار از ۲۵ هزار تومان به ۱۵ هزار تومان می‌رسد. اما این گفته چطور قرار است محقق شود؟

عیدی امسال کارگران، ۳.۸ تا ۵.۷ میلیون تومان آغاز پرداخت عیدی از بهمن ماه
برای سال آینده تمام کارگران مشمول قانون کار بین ۳ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان تا ۵میلیون و ۷۳۰ هزار تومان عیدی خواهند گرفت. پرداخت عیدی کارگران از بهمن ماه شروع می شود.

افزایش هزار و ۳۰ میلیارد تومان بودجه تجدیدپذیرها
معاون وزیر نیرو گفت: سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر تا سال گذشته مجموعا ۱۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار داشته که این رقم برای سال ۱۴۰۰ به ۲۰۴۰ میلیارد تومان می رسد.

ثبت بالاترین آمار بیکاری هفتگی در آمریکا از ماه آگوست تاکنون
تعداد آمریکایی‌هایی که هفته گذشته برای اولین بار درخواست دریافت بیمه بیکاری خود را ثبت کردند تحت تأثیر تشدید بحران کرونا تقویت شد و رقمی فراتر از انتظار را به ثبت رساند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید