اکونومی نیوز / سیاسی

همه طرف‌ها باید برای حفظ و اجرای صادقانه برجام تلاش کنند

کد خبر 68362 1399-09-11 19:34
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی وزارت خارجه چین امروز و در جریان یک کنفرانس خبری اعلام کرد: همه طرف‌ها باید برای حفظ و اجرای صادقانه برجام تلاش کنند.
همه طرف‌ها باید برای حفظ و اجرای صادقانه برجام تلاش کنند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری شینهوا، «هوا چون‌اینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین امروز سه شنبه و در جریان یک کنفرانس خبری اعلام کرد که حفظ و اجرای برجام باید پیش‌شرط هر راه‌حل سیاسی در خصوص موضوع هسته ای ایران باشد.
سخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به نشست کمیسیون مشترک برجام در ۱۶ دسامبر در این باره اعلام کرد: مشارکت‌کنندگان در برجام قرار است وضعیت فعلی موضوع هسته‌ای ایران، اجرای برجام و گام‌های هماهنگ بعدی را مورد ارزیابی قرار دهند. همه طرف‌ها باید برای حفظ و اجرای صادقانه برجام تلاش کنند.
وی در ادامه افزود: امیدواریم که ایالات متحده در نزدیک‌ترین زمان به برجام بازگردد و مسئولیت خود را برای حفظ نظام بین‌المللی عدم اشاعه هسته‌ای و صلح و ثبات در خاورمیانه (غرب آسیا) برعهده گیرد.
این در حالیست که پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه اروپا دیروز دوشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که نشست کمیسیون مشترک برجام روز ۱۶ دسامبر ۲۰۲۰ (۲۶ آذرماه) در وین پایتخت اتریش برگزار خواهد شد.

کلمات کلیدی » ایران | طلا | چین | وزارت | پایتخت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


التماس نتانیاهو به سران احزاب راستگرا برای تشکیل کابینه
نخست وزیر رژیم صهیونیستی که تا این لحظه از توافق با سران دیگر احزاب راستگرا برای تشکیل کابینه عاجز مانده، با برگزاری جلسه ای سعی کرده تا نظر مساعد این افراد را به هر نحو ممکن جلب کند.

اتحادیه اروپا از ادامه نشست کمیسیون مشترک برجام خبر داد
اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای از ادامه نشست کمیسیون مشترک برجام در وین خبر داد. این نخستین دور از نشست ها پس از اعلام ایران مبنی بر تولید اورانیوم ۶۰ درصد غنی‌ شده خواهد بود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید