صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

دیلی‌بیست: ترامپ تنظیم سیاست‌ها در قبال ایران را به مشاورانش سپرده است

کد خبر 68357 1399-09-11 19:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
منابع مطلع به یک رسانه آمریکایی گفته‌اند دونالد ترامپ در هفته‌های باقی‌مانده در کاخ سفید تنظیم سیاست‌ها در قبال ایران را به مشاورانش سپرده است.
دیلی‌بیست: ترامپ تنظیم سیاست‌ها در قبال ایران را به مشاورانش سپرده است


یک رسانه آمریکایی گزارش داده «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا به مشاوران ارشدش مجوز داده از هر فرصتی برای زدن ضربه به ایران استفاده کنند، اما احتیاط کنند که این تقابل جویی به ایجاد جنگ تمام عیار منجر نشود.
روزنامه دیلی بیست نوشته احتمالاً تنها هفت هفته به حضور ترامپ در کاخ سفید مانده ولی او به مشاوران ارشدش چراغ سبز نشان داده به ایران ضربه بزنند، البته به این شرط که این ضربات به ایجاد جنگ تمام عیار قبل از برگزاری مراسم تحلیف «جو بایدن» منجر نشود.
چند مقام مطلع به این روزنامه گفته اند ترامپ در هفته های پایانی، از لحاظ نظارت بر سیاست ها در قبال ایران منفعلانه تر عمل کرده است. یک مقام کاخ سفید گفت که ترامپ خودش را تقریباً از این موضوع اصلی سیاست خارجی کنار نگاه داشته و انرژی اش را صرف تلاش های حقوقی برای اثبات تقلب در انتخابات ریاست جمهوری کرده است.
به نوشته این روزنامه، دونالد ترامپ به برخی از مشاورانش، به خصوص «مایک پامپئو» مجوز داده در هفته های باقی مانده به هر طریقی که مایل است ایران را تحت فشار قرار داده و تنبیه کند.
دو مقام ارشد آمریکایی گفتند: «تنها خواسته ترامپ این است که این اقدامات خطر آغاز جنگ جهانی سوم را به دنبال نداشته باشند.»
 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید