صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

نزاجا در تولید قطعات مقابله با تهدیدات دشمن به خودکفایی رسیده است

کد خبر 68337 1399-09-11 18:09
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نیروی زمینی ارتش در مقطع کنونی از نظر آمادگی رزمی، توان دفاعی و تولید قطعات موردنیاز مقابله با تهدیدات دشمن در بالاترین وضعیت قرار دارد.
نزاجا در تولید قطعات مقابله با تهدیدات دشمن به خودکفایی رسیده است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در این مراسم ضمن تسلیت به مناسبت شهادت جانسوز و عزت آفرین سرباز صدیق ولی امر مسلمین جهان محسن فخری زاده که به دست شقی ترین نفرات به شهادت رسید گفت: ما در نیروی زمینی ارتش سه اصل ولایتمداری، شایسته سالاری و عدالت محوری را سرلوحه تمامی فعالیت ها و برنامه های خود قرار داده ایم.
وی با اشاره به اینکه اصل ولایت مداری اولویت اول در سطح نزاجا است افزود: تمامی فعالیت ها و برنامه های طراحی شده در نیروی زمینی ارتش در راستای منویات و تدابیر نورانی فرماندهی کل قوا است. امیر سرتیپ حیدری با بیان اینکه امروز نیروی زمینی در بالاترین سطح وضعیت آمادگی رزمی قرار دارد، ضمن تشکر و قدردانی از زحمات شبانه روزی و دلسوزانه امیر سرتیپ علی جهانشاهی معاون هماهنگ کننده نزاجا خاطر نشان کرد: امروز نیروی زمینی در تمامی حوزه ها اعم از یگان های زرهی، توپخانه، نیرو مخصوص واکنش سریع، متحرک هجومی، هوانیروز و پهپاد در بالاترین سطح توان رزمی، دفاعی و تولید قطعات موردنیاز مقابله با تهدیدات دشمن قرار دارد، کسب تمامی مولفه های قدرت و اقتدار نیروی زمنیی در حال حاضر مرهون مجاهدت های بی بدیل تمامی فرماندهان و کارکنان است.
در ادامه امیر سرتیپ نوذر نعمتی جانشین نیروی زمینی ارتش نیز گفت: تحرک و کارآمدی از مطالبات فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) در سطح یگان های نظامی است و امروز با همت تمامی فرماندهان و کارکنان نیروی زمینی شاهد انقلاب عظیمی در حوزه آمادگی رزمی، تحرک و توان دفاعی هستیم.
وی با اشاره به اینکه توان رزمی و دفاعی نیروی زمینی ارتش در سه سال اخیر رشد قابل ملاحظه ای را داشته است افزود: نیروی زمینی ارتش کارهای زیر بنایی بسیار عظیمی را در حوزه های مختلف و در تمامی رسته ها آغاز کرده است و در حال حاضر به درجه ای از توانمندی رسیده است که می تواند در کم ترین زمان ممکن ادوات و تجهیزات فوق سنگین را به هر نقطه ای از کشور که نیاز به حضور داشته باشد، اعزام کند.
امیر سرتیپ نعمتی به برگزاری دوره های متعدد آموزشی در ایام کرونایی در سطح نزاجا اشاره کرد و گفت: در حال حاضر چهار دوره مهم نیرو مخصوص در مناطق مختلف کشور درحال اجراست که از نظر نیروی انسانی و تجهیزات در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد.
وی همچنین ادامه داد: امروز تیپ های واکنش سریع، متحرک هجومی، مکانیزه، زرهی، هوانیروز و پهپاد و.. با تمام قدرت، اجرای ماموریت می کنند و در هر منطقه ای از کشور که نیاز باشد حاضر شده و در تامین امنیت گام های بلندی را برداشته اند.
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان تحریم دشمنان را یک فرصت مهم برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواند و خاطر نشان کرد: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی باید بدانند که امروز فرصتی برای عرض اندام آنها در منطقه نیست، ما امروز قدرت برتر نظامی منطقه هستیم و رسیدن به این جایگاه را مدیون تدابیر هوشمندانه و خردمندانه ولی امر مسلمین جهان هستیم.
در این مراسم حجت الاسلام صالحی نسب رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش ضمن تشکر و قدردانی از همکاری صمیمانه امیر سرتیپ علی جهانشاهی با اداره عقیدتی سیاسی در حوزه برنامه های فرهنگی و تبلیغی گفت: امیر سرتیپ جهانشاهی با روحیه جهادی و خستگی ناپذیر تمامی فعالیت ها و برنامه های نیروی زمینی ارتش را مدیریت می کرد. وی با اشاره به ویژگی های مهم سبک زندگی مجاهدانه گفت: تلاش حداکثری، مقاومت برای رفع موانع، استقامت و ولایت مداری از ویژگی ها و مولفه های مهم سبک زندگی مجاهدانه است.
حجت الاسلام صالحی نسب به واکاوی مولفه های سبک زندگی مجاهدانه پرداخت و تصریح کرد: یکی از مولفه های مهم این سبک، ولایت مداری است یعنی تفکر، احساس و عمل تمامی نیروها در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی) باشد.
وی با ابراز خرسندی از ولایتمداری تمامی فرماندهان، کارکنان و خانواده های ارتش، افزود: امروز آحاد کارکنان ارتش، خانواده و فرزندان آنها در چارچوب منویات مقام معظم رهبری گام برداشته و تدابیر حکیمانه معظم له را سرلوحه تمامی شئون زندگی خود قرار داده اند.
گفتنی است در این مراسم از تلاش های شبانه روزی، دلسوزانه و مومنانه امیر سرتیپ علی جهانشاهی قدردانی و امیر سرتیپ عباس فلاح با حکم فرمانده نیروی زمینی ارتش به عنوان معاون هماهنگ کننده این نیرو منصوب شد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید