اکونومی نیوز / بازار و تجارت

سه رسته صنفی دیگر به گروه شغلی یک اضافه شد

کد خبر 68327 1399-09-11 17:33
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
اتاق اصناف خاطرنشان کرده که صنوف مذکور در تهران و تمامی شهرستان های کشور با وضعیت قرمز، نارنجی یا زرد مجاز به فعالیت هستند.
سه رسته صنفی دیگر به گروه شغلی یک اضافه شد


در پی درخواست اتحادیه های صنفی و پیگیری اتاق های اصناف تهران و ایران در خصوص افزودن تعدادی از رسته های صنفی به گروه شغلی یک، کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی، سه رسته صنفی دیگر را در گروه شغلی یک (۱) قرار داد.
بر اساس اعلام اتاق اصناف ایران این سه رسته شامل  «تامین کنندگان مواد شیمیایی جهت عرضه مواد ضد عفونی و نیاز کارخانجات دارویی، بیمارستان ها، آزمایشگاه ها و صنایع مختلف»،   «عرضه کنندگان ابزار و یراق مشتمل بر تامین کنندگان مواد و مصالح ایزوگام، قطعات پمب و ابزار مورد نیاز صنایع» و  «فروشندگان و عرضه کنندگان قطعات و لوازم یدکی کشاورزی» است.
همچنین اتاق اصناف خاطرنشان کرده که صنوف مذکور در تهران و تمامی شهرستان های کشور با وضعیت قرمز، نارنجی یا زرد مجاز به فعالیت هستند.  
گفتنی است که با اوج گیری شمار مبتلایان و فوتی های کرونا از روز شنبه، اول آذر همه مشاغل به جز مشاغل سطح یک تعطیل شدند و قوانین منع رفت و آمد نیز اجرا شد. بنابراین از بین صنوف،  فروشگاه های زنجیره ای، سوپر مارکت ها، میوه فروشی ها و سبزی فروشی ها، میادین میوه و تره بار؛ مراکز تولید، نگهداری، توزیع و فروش محصولات غذایی و خدمات وابسته. ؛ مراکز تولید و عرضه فرآورده های لبنی و نانوایی(تولید فراورده های نانوایی)؛ داروخانه ها، مراکز و فروشگاه های دامپزشکی، پخش دارو، عطاری و داروهای سنتی؛ مراکز تهیه، تولید و توزیع مواد غذایی آماده و بیرون بر؛ خدمات اپراتورهای ارتباطی، خدمات الکترونیک، شرکت های خدمات اینترنتی اعم از تامین کنندگان اینترنت، فروشگاه های اینترنتی و شرکت های خدمات مبتنی بر اینترنت؛ تعمیرگاه های انواع خودرو و لوازم خانگی، الکتریکی و الکترونیکی؛ فروشگاه های انواع قطعات و لوازم یدکی؛   فروشگاه های انواع مصالح ساختمانی و آهن آلات؛ کارگاه های صنعتی(مانند جوشکاری و تراشکاری و مشابه آن)؛ چاپخانه؛ خشکشویی؛  سازندگان و فروشندگان عینک از ابتدای هفته گذشته مجاز به فعالیت هستند و زمان پایان این محدودیت ها هنوز مشخص نیست.
در رابطه با نحوه برخورد با اصنافی که طی این دو هفته محدودیت ها و تعطیلی را رعایت نمی کنند نیز پیش تر معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران از آغاز طرح تشدید نظارت ها با شروع محدودیت های جدید کرونایی از اول آذر خبر داده و گفته بود که از اول آذر به واحدهای صنفی که واحد خود را باز می کنند اخطار کتبی و شفاهی داده می شود که معمولاً اثر بخش است و باعث می شود خودشان مقررات را رعایت کنند، اما اگر از این کار تبعیت نکنند اماکن انتظامی واحدهای متخلف را پلمب می کند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | ایران | بهداشت | درمان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت


یادداشت اینستاگرامی رییس کل بانک مرکزی در خصوص بازار ارز
رییس کل بانک‌مرکزی در یادداشت اینستاگرامی خود اظهار داشت: بانک مرکزی برنامه‌های تأمین ارز خود را بر مبنای ارزهای در دسترس و بدون تکیه بر منابع مسدودی تنظیم کرده است.

قیمت سکه، طلا و ارز 1400.01.24 کاهش نرخ دلار و یورو در بازار
بر اساس اعلام صرافی ملی، هر دلار آمریکا امروز به نرخ ۲۴ هزار و 292 تومان و هر یورو ۲۸ هزار و 366 تومان به فروش می رسد که نسبت آخرین ساعات معاملات در روز قبل شاهد کاهش نرخ ها در این بازار هستیم.

قیمت دلار در بازار آزاد ۲۴۹۵۰ تومان
امروز قیمت دلار نسبت به روز گذشته ۱۰۰ تومان کاهش داشت و از کانال ۲۵ هزار تومان فاصله گرفت. قیمت یورو هم ۳۰۰ تومان کاهش یافت.

رمزارزها، مقصد جدید سرمایه‌های خرد
پس از فروکش کردن تب بورس، بسیاری به‌دنبال آن هستند تا سرمایه‌های خرد و کلان خود را وارد بازار رمزارزها بکنند، چرا که به ‌نظر می‌رسد این بازار در مقطع فعلی سودهای بسیار خوبی را برای سرمایه‌گذاران به ارمغان آورده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید