صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم امتیاز دادن به سیاستمداران کشورمان است

کد خبر 68320 1399-09-11 17:26
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
نماینده مردم تهران در نشست بررسی طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم، گفت: دغدغه اصلی برای تدوین این طرح، رفع تحریم‌ها و به عبارت بهتر امتیاز دادن به سیاستمداران کشورمان برای رفع تحریم‌ها است.
طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم امتیاز دادن به سیاستمداران کشورمان است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمود نبویان در نشست خبری که عصر امروز برای بررسی طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران برگزار شد، اظهار داشت: دغدغه اصلی برای تدوین این طرح، رفع تحریم‌ها و به عبارت بهتر امتیاز دادن به سیاستمداران کشورمان برای رفع کردن تحریم‌ها است.
وی بیان کرد: برجام ضربه اساسی به منافع ما زده است در حالی که ما به همه تعهدات خود در برجام عمل کردیم و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم همواره این موضوع را تایید کرده اند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما بین ۸۰۰ تا یک میلیون بیمار سرطانی داریم و نیاز به داروهایی داریم که سوخت آن ۲۰ درصد است. متاسفانه در برجام موظف شدیم که همه ظرفیت های خود در این بخش را یا اکسید کنیم و یا به خارج از کشور بفرستیم.
نبویان با تاکید بر اینکه مهم ترین بخش طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها درباره پروتکل الحاقی است، گفت: بر اساس پروتکل الحاقی نظارت های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هر زمان و از هر مکانی است و دست آنان باز است اما مجلس در این قانون مصوب کرد که اگر تا یک ماه پس از تصویب این قانون، طرف مقابل تحریم ها را لغو نکند، دولت باید اجرای پروتکل الحاقی را لغو کند.
عباسی: دلار ۳۰ هزار تومانی حاصل دولت برجامی است
در ادامه این نشست فریدون عباسی اظهار داشت: متاسفانه تبلیغات سوئی دولتمردان درباره طرح مذکور کردند و این دخالت در امور قوه مقننه است و لازم است با آنان از طریق مرجع قانونی برخورد شود تا دیگر کسی حرف نابجا نزند. در حالی که این طرح برای بهبود زندگی مردم است و این حربه برجامیان است که اینگونه رفتار کنند.
وی بیان کرد: در آینده اگر ما مذاکره کنیم، تیم مذاکره کننده ما باید با عزت مذاکره کند و امتیاز بگیرد.
رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: هدف اصلی از مذاکرات، برداشتن تحریم ها بود و رئیس جمهور و وزیر خارجه وعده رفع تحریم‌ها را دادند اما اینگونه نشد و تحریم ها تشدید شد.
عباسی اظهار داشت: ما از برجام نتیجه نگرفتیم. این دولت آمد که دلار از پنج هزار تومان بیشتر نشود اما به سی هزار تومان رسید و خانه دار شدن تبدیل به آرزو شده است و این حاصل دولت برجامی است.
نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی گفت: بنده ۳۳ سال شهید فخری‌زاده را می شناختم و امروز می بینیم که دولتی ها وی را هم می خواهند مصادره کنند.
وی افزود: در شروع دولت یازدهم برای شهید فخری‌زاده و تشکیلاتش مزاحمت ایجاد کردند. شهید فخری‌زاده در نیمه دهه اول ۷۰ مسئول بود که نقشه راه هسته ای کشور را ترسیم کند.
نقدعلی: کسانی که دم از مذاکره می زنند، غیرت سیاسی ندارند
در ادامه این نشست، حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی گفت: برخی افراد مدام دم از مذاکره می زنند و گویا غیرت سیاسی ندارند.
وی بیان کرد: ایران یک سره منتظر یک موضع گیری حماسی در مقابل ترور شهید سردار سلیمانی و شهید فخری زاده است اما متاسفانه برخی از مسئولان به نوعی موضع گیری می کنند که نمک روی زخم مردم می پاشند و ما باید انتقام خون شهدای خود را بگیریم.
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت به جای اینکه از ظرفیت تصویب قانون طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها استفاده کند، جای شورای نگهبان می نشیند و دیدیم که امروز سخنگوی دولت برای شورای نگهبان هم تعیین تکلیف کرد.
خضریان: ما باید در حوزه سیاست خارجی قوی شویم
در ادامه نشست مذکور، علی خضریان گفت: امروز اتفاق مبارکی در صحن مجلس اتفاق افتاد. ما دو دهه است که گرفتار اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی هستیم و الان دیگر باید متوقف شود و نباید جار و جنجال سیاسی راه انداخت.
وی تاکید کرد: تاکید مجلس انقلابی آن بود که زمان بندی برای توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی کوتاه تر باشد و ما باید در حوزه سیاست خارجی قوی شویم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: درصد بسیار بالایی از بازدیدهای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از ایران است و چرا از دیگر کشورها غافل هستند؟ این مسئله نشان دهنده آن است که رویکرد سیاست خارجی ما باید از فرستادن پالس ضعف، به سمت فرستادن پیام اقتدار حرکت کند.
در حال تکمیل…

کلمات کلیدی » ایران | دلار | ارز |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید