اکونومی نیوز / سیاسی

حفظ برجام باید پیش شرط اساسی حل مساله هسته‌ای ایران باشد

کد خبر 68310 1399-09-11 17:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به برگزاری نشست کمیته مشترک برجام در ۲۶ آذر در وین اظهار کرد: ادامه حفظ و اجرای برجام باید پیش شرط اساسی هرگونه راه حل سیاسی برای مساله هسته ای ایران باشد.
حفظ برجام باید پیش شرط اساسی حل مساله هسته‌ای ایران باشد


خانم «هوا چون اینگ» روز سه شنبه در کنفرانس خبری روزانه در پکن در مورد جزییات نشست کمیته مشترک برجام افزود: در این نشست، شرکت کنندگان برجام اوضاع کنونی مساله هسته ای ایران را ارزیابی و چگونگی اجرای برجام را مورد بررسی قرار خواهند داد و مراحل بعدی را هماهنگ می سازند.
وی با اشاره به اینکه چین نمایندگان خود را برای شرکت در این نشست اعزام خواهد کرد ابراز امیدواری کرد که طرف های مختلف با استفاده از فرصت این نشست، بیش از پیش از برجام و شناخت مشترک قطع نامه ۲۲۳۱ شورای امنیت دفاع و به طور کامل آن را اجرا کنند و روش مقابله با چالش های کنونی را مورد بحث و بررسی قرار داده و به پیشبرد حل و فصل سیاسی مساله هسته ای ایران ادامه دهند.
خانم هوا افزود: ما منتظر هستیم آمریکا با عقلانیت و عمل گرایی، هرچه زودتر به برجام بازگردد و با اقدامات عملی برای حفظ سازوکار منع گسترش سلاح های هسته ای بین المللی و صلح و ثبات منطقه خاورمیانه مسئولیت خود را برعهده بگیرد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » ایران | آمریکا | چین |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


افغانستان با آغاز ماه مبارک رمضان خواستار آتش‌بس دایمی طالبان شد
همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان، رئیس جمهور افغانستان از طالبان خواست تا با درخواست برحق مردم که آتش‌بس دایمی است موافقت کند.

بازدید اعضای کمیسیون امور داخلی کشور از مجتمع آب سنگین خنداب
سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور از بازدید اعضای این کمیسیون از مجتمع آب سنگین اراک در هفته آینده خبر داد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید