اکونومی نیوز / اجتماعی

قرنطینه کرونا و افزایش همسر آزاری

کد خبر 68282 1399-09-11 16:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس اداره بهزیستی کیش گفت: همسر آزاری یکی از عواقب قرنطینه ناشی از شیوع کرونا است.
قرنطینه کرونا و افزایش همسر آزاری


شقایق کهورزاده، گفت: بیکاری، ترس از بیماری کرونا و حضور زیاد در قرنطینه مهمترین عوامل تاثیر گذار در افزایش خشونت و همسر آزاری در بین خانواده ها است.
وی افزود: نداشتن مهارت، کاهش گفتگو بین همسران و سرگرم شدن های طولانی در فضای مجازی که موجب بی اعتمادی و بی توجهی به خانواده می شود زمینه های آزار جسمی و روانی همسران را ایجاد می کند.
رئیس بهزیستی کیش گفت: کارکنان اورژانس اجتماعی پس از دریافت پیام از طریق تلفن ۱۲۳ با هماهنگی دادستان به منزل شخص درخواست کننده وارد می شوند و زوجین را به آرامش دعوت می کنند و با ارائه مشاوره های زود بازده از امنیت جانی همسران مطمئن می شوند و سپس منزل را ترک می کنند.
کهورزاده خاطر نشان کرد: افرادی که در منزل نزاع و درگیری دارند و منجر به همسر آزاری می شود حتما باید در دوره های مشاوره های اجتماعی و روان درمانی شرکت کنند تا آثار مخرب این درگیری ها و در نهایت طلاق در جامعه و خانواده کم شود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | طلا | قرنطینه | درمان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


انتقاد نظری از کمک های مالی به جشنواره فیلم فجر
عضو شورای شهر تهران، نسبت به تخصیص اعتبارات معاونت اجتماعی به برگزاری جشنوراه فیلم فجر انتقاد کرد و گفت: معاونت اجتماعی شهرداری تهران باید بودجه هایش را در پروژه های شهری هزینه کند.

هوای تهران آلوده است
محیط زیستفارس نوشت: شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۳۷ قرار گرفته و هوای تهران برای گروه‌های حساس جامعه آلوده است.

شمار مبتلایان به کرونا از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت
آمار جهان یِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۱۰۰ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۷۷۲ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۱۴۹ هزار و ۵۰۷ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

یک کارشناس خانواده: حذف غربالگری جنین باعث افزایش سقط‌های غیرقانونی می‌شود
کارشناس خانواده گفت: ما اگر با رویکرد پاک کردن صورت مسئله غربالگری را حذف و امکان چک سلامت جنین را از والدین بگیریم، ممکن است ناخواسته باعث سقط های غیر قانونی شویم و این خطر پیش روی ما است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید