اکونومی نیوز / اجتماعی

قرنطینه کرونا و افزایش همسر آزاری

کد خبر 68282 1399-09-11 16:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس اداره بهزیستی کیش گفت: همسر آزاری یکی از عواقب قرنطینه ناشی از شیوع کرونا است.
قرنطینه کرونا و افزایش همسر آزاری


شقایق کهورزاده، گفت: بیکاری، ترس از بیماری کرونا و حضور زیاد در قرنطینه مهمترین عوامل تاثیر گذار در افزایش خشونت و همسر آزاری در بین خانواده ها است.
وی افزود: نداشتن مهارت، کاهش گفتگو بین همسران و سرگرم شدن های طولانی در فضای مجازی که موجب بی اعتمادی و بی توجهی به خانواده می شود زمینه های آزار جسمی و روانی همسران را ایجاد می کند.
رئیس بهزیستی کیش گفت: کارکنان اورژانس اجتماعی پس از دریافت پیام از طریق تلفن ۱۲۳ با هماهنگی دادستان به منزل شخص درخواست کننده وارد می شوند و زوجین را به آرامش دعوت می کنند و با ارائه مشاوره های زود بازده از امنیت جانی همسران مطمئن می شوند و سپس منزل را ترک می کنند.
کهورزاده خاطر نشان کرد: افرادی که در منزل نزاع و درگیری دارند و منجر به همسر آزاری می شود حتما باید در دوره های مشاوره های اجتماعی و روان درمانی شرکت کنند تا آثار مخرب این درگیری ها و در نهایت طلاق در جامعه و خانواده کم شود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | طلا | قرنطینه | درمان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تکمیل ظرفیت سردخانه ایذه تکذیب شد ثبت روز بدون فوتی کرونایی در ایذه
مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در واکنش به خبر و انتشار فیلمی درباره اشباع سردخانه ایذه گفت: این خبر از اساس صحت ندارد و امروز ایذه هیچ فوتی ناشی از کرونا نداشته است.

چرا کودکان زیادی در برزیل بر اثر کرونا می‌میرند؟
مرگ و میر در برزیل بر اثر کرونا در حال حاضر در بالاترین سطح است. اما با وجود این که کرونا بندرت باعث مرگ کودکان می‌شود، در برزیل تا کنون ۱۳۰۰ نوزاد بر اثر این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

زنجیره کرونا با واکسینه شدن ۷۰ درصد مردم قطع می شود ­
رییس کمیته علمی ستاد مقابله با ویروس کرونا گفت: با واکسینه کردن ۱۶ و نیم میلیون نفر، حدود ۲۰ درصد از مردم در معرض خطر، شانس مرگ کاهش می‌یابد ولی آمار ابتلا تغییری نمی‌کند.

برای خرید ۶۰ میلیون دُز واکسن اسپوتنیک با روسیه مذاکره کرده‌ایم
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: برای تامین ۶۰ میلیون دُز با طرف های روسی برای چند ماه آینده مذاکره شده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید