اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

​​​​​​​سیاه چاله اقتصاد کلان ایران

کد خبر 68269 1399-09-11 15:48
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک اقتصاددان به تعارض آرا میان اقتصاددانان، فعالان اقتصادی، دولت و مجلس اشاره کرد و از آن به عنوان سیاه چاله اقتصاد کلان ایران نام برد.
​​​​​​​سیاه چاله اقتصاد کلان ایران

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر تیمور رحمانی عضو هیأت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با اشاره به فقدان وحدت در آرای فعالان اقتصادی، کارشناسان و دولت و مجلس درباره مسائل مختلف، در یادداشت کوتاهی با عنوان «سیاه چاله اقتصاد کلان ایران» نوشت:
اقتصاددانان غر می‌زنند که بانک مرکزی باید با کنترل نقدینگی تورم را کنترل کند و بانک مرکزی تلاش می‌کند گوش کند. بلافاصله فعالان بخش خصوصی غر می‌زنند که با محدود کردن اعتبارات گلوی تولید کنندگان فشار داده می‌شود. بانک مرکزی غر می‌زند و می‌گوید کوفت تان شود اعتبار را بگیرید و دست از سر ما بردارید. طرفداران فقرا غر می‌زنند که دولت به جای تخصص منابع به سرمایه داران باید برای حمایت از قشرهای آسیب پذیر اسبق (له شده سابق و پودر شده فعلی) منابع اختصاص دهد. دولت غر می‌زند و با روش‌های هیپنوتیزم مانند متکی به خلق نقدینگی و البته با بوق و کرنا و منت چند شاهی صرف برنامه‌های حمایت از فقرا می‌کند و چند صباحی از دست دست چپش راحت می‌شوند. نمایندگان مجلس غر می‌زنند و انواع طرح‌های بلعیدن نقدینگی تصویب می‌کنند و … نهایتاً بر اثر همه موارد فوق رشد نقدینگی و تورم تداوم می‌یابد.
نقطه سرخط و پاراگراف عیناً تکرار می‌شود. حالا هی بگویید علم اقتصاد از فیزیک ساده‌تر است.

کلمات کلیدی » ایران | بانک | بانک مرکزی | تهران | دولت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


شرایط کشور به وضعیت بی‌ثبات قبل باز نمی‌گردد/ تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند روند قبل را طی کند
رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی تاکید کرد که در حوزه سیاست گذاری پولی و تأمین مالی کسری بودجه، شرایط امروز کشورمان به هیچ وجه به وضعیت قبلی باز نمی‌گردد و مجموع شرایط نیز همین را نشان می‌دهد.

سازمان راهداری مشتری ۲۰۰ دستگاه از ماشین آلات هپکو است
معاون امور صنایع وزارت صنعت معدن تجارت گفت: دولت مصمم است که هر جا امکان تولید داخل وجود دارد از واردات کالاها و محصولات جلوگیری کند.

چین به تعهدات خرید خود در توافق تجاری با آمریکا عمل نکرده است
چین تا کنون نتوانسته است به تعهدات خود برای خرید حجم مشخصی از کالاهای آمریکایی تحت توافق تجاری فاز ۱ که تحت دولت دونالد ترامپ منعقد شده بود عمل کند.

سقوط بیت‌کوین ۱۰۰ میلیارد دلار از بازار ارزهای مجازی را محو کرد
ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال با سقوط بیش از ۱۰ درصدی قیمت بیت‌کوین، به عنوان بزرگترین ارز دیجیتالی جهان، در ۴۸ ساعت گذشته حدود ۱۰۰ میلیارد دلار آب رفت.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید