اکونومی نیوز / تکنولوژی

دانش‌آموزان مناطق فاقد اینترنت را مثل فرزندان خودمان می‌دانیم

کد خبر 68267 1399-09-11 15:43
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
وزیر ارتباطات گفت: دوستان ما همه ظرفیت‌ها را به کار گرفته‌اند تا همه روستاهای بیش از 20 خانوار از اینترنت بهره‌مند شوند. ما این نوع خدمت‌رسانی به مردم را نعمتی از سوی خدا می‌دانیم و از خداوند تشکر می‌کنیم.
دانش‌آموزان مناطق فاقد اینترنت را مثل فرزندان خودمان می‌دانیم


محمدجواد آذری جهرمی گفت: وقتی متوجه مشکل حاد اینترنت در دو شهرستان استان زنجان شدیم و فهمیدیم کودکان این مناطق با مشکل آموزش مجازی مواجه هستند، تصور کردیم اینها بچه های خود ما هستند که نمی توانند از ساعات آموزشی برخوردار باشند و از همه توان برای رفع مشکلات این مناطق استفاده کردیم.
وی در جلسه بررسی مشکلات ارتباطی استان زنجان که به صورت ویدئوکنفرانس با حضور امام جمعه، استاندار و سرپرست اداره فناوری اطلاعات استان و مسئولان مخابرات و همراه اول کشور برگزار شد، اظهار کرد: پروژه های ارتباطی استان زنجان پیشرفت خوبی داشته اند به طوری که تاکنون 70 سایت برای 95 روستا دایر شده است.
وی با اشاره به تاسیس دو سایت جاده ای در این استان تصریح کرد: 50 درصد از مبلغ برای تامین برق این سایت ها از سوی وزارت ارتباطات و 50 درصد مابقی از طرف استانداری زنجان تقبل شده است. شرکت ایرانسل هم احداث دکل را سریع در دستور کار خود قرار داده، تا دهه فجر این سایت های روستایی به اتمام برسد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در تلاش برای رفع مشکلات ارتباطی استان زنجان هستیم، خاطرنشان کرد: وقتی متوجه مشکل حاد اینترنت دو شهرستان زنجان شدیم و فهمیدیم کودکان این مناطق با مشکل آموزش مجازی مواجه هستند تصور کردیم اینها بچه های خود ما هستند که نمی توانند از ساعات آموزشی برخوردار باشند و از همه توان برای رفع مشکلات این مناطق استفاده کردیم.
آذری جهرمی تصریح کرد: در تلاش هستیم تا مشکلات ارتباطی استان هایی مانند: هرمزگان، سیستان و بلوچستان، زنجان، کهیگلویه و بویراحمد، کردستان، فارس و زنجان رفع شود.
تجهیز روستاها به اینترنت
وی با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری همه روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت مجهز می‎شوند بیان کرد: دوستان ما همه ظرفیت ها را به کار گرفته اند تا همه روستاهای بیش از 20 خانوار از اینترنت بهره مند شوند. ما این نوع خدمت رسانی به مردم را نعمتی از سوی خدا می دانیم و از خداوند تشکر می کنیم.
اگر کرونا سال ۹۵ می آمد چه می شد؟
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در سال 96 عمده روستاهای ایران از اینترنت محروم بودند خاطرنشان کرد: گاهی اوقات مرور می کنم که اگر بیماری کرونا در سال 95 به ایران می آمد چه میزان از دانش آموزان از تحصیل محروم می شدند؟ سلامت چه تعداد خانواده آسیب می دید؟ همکاران من در این سال ها زحمت کشیدند تا تعداد زیادی از روستاها از اینترنت بهره مند شوند.
آذری جهرمی با اشاره به جوسازی و اغراق هایی که این روزها در فضای مجازی درباره ضعف اینترنت روستایی، تصریح کرد: عکسی در فضای مجازی رد و بدل می شود که در فلان روستا اینترنت وجود ندارد، برخی رسانه های داخلی هم منتظر هستند تا خدمات حوزه ارتباطات در توسعه اینترنت روستایی را نقد کنند. البته من به آنها حق می دهم تا ما را نقد کنند اما در کنار نقد باید خدماتی که ارائه شده است را بینند. در آن سو ضدانقلاب هم که منتظر سیاه نمایی است از این موضوع سواستفاده می کند و همین موضوع سبب دلسردی همکاران تلاشگر من می شود.
وی ادامه داد: افرادی که برای تسهیل دسترسی ارتباطی تلاش کرده اند پیش من گلایه می کنند که زحمات ما دیده نمی شود و پاسخ من این است که مکدر نباشید و این عکس ها و اخبار را فرصت بدانید برای رفع کاستی ها و مشکلات. به همکارانم توصیه کردم تا گروهی درست کنیم و هر عکسی فارغ از اینکه حقیقت باشد یا کذب را در آن منتشر  و پیگیری کنیم تا اگر مشکلی وجود داشت خیلی سریع پیگیری و رفع شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد به همه مدیران کل ابلاغ کرده که این بزرگترین فرصت است تا اشکالات را رفع کنیم و وقتی مردم تلاش شما را می بینند خوشحال می شوند.
آذری جهرمی درباره کسانی که در پی جوسازی رسانه ای هستند، گفت: کسانی که عکس ها و فیلم های نقاط محروم را با هدف این مجموعه ارتباطات دلسوزی نداشتن همکاران من منتشر می کنند، از این موضوع غافلند که ما هوشیاریم و همه مشکلات را می بینیم و پیگیری می کنیم و با این روش، توانمندی های مان به نمایش گذاشته می شود. ما اعتقاد داریم رسیدن به کمال دو بعد دارد یکی شخصی و دیگری خدمت به خلق است که موجب تعالی انسان می شود. امیدوارم این اقدامات ما ذخیره خیر برای دنیا و آخرت باشد.
وی با اشاره به افتتاح پروژه های ارتباطی استان زنجان در دهه فجر بیان کرد: گزارش اتمام پروژه ها و خدمات در دهه فجر بانام شهید «شهریاری» به مردم ارایه کنیم تا اثری ماندگار برای مردم این استان باشد.
 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | ایران | محمد جواد آذری جهرمی | وزیر ارتباطات | طلا | مردم | وزیر | وزارت | مجازی |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید