اکونومی نیوز / تکنولوژی

ایرپادهای آینده صدای کاربر را تشخیص می دهند

کد خبر 68257 1399-09-11 15:33
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
اپل حق امتیاز اختراع یک فناوری جدید را ثبت کرده که ایرپاد و هدفون های نسل جدید امکان شناسایی صوت کاربر را فراهم می کند.
ایرپادهای آینده صدای کاربر را تشخیص می دهند

به گزارش خبر گزار ی مهر به نقل از گیزموچاینا، امروز حق امتیاز اختراعی از اپل منتشر شده که به نسل جدید «ایرپاد» و هدفون های آتی این شرکت تعلق دارد و از حسگرهای جدید برای احراز هویت زیستی استفاده می کنند.
در اسناد این حق امتیاز  نشان داده شده گجت های شنیداری جدید گوگل مجهز به حسگر مختلفی خواهند بود که از سیگنال های تداخل سنجی خود ترکیب (self_mixing interferometry signal)  یک حسگر مخصوص برای شناسایی اطلاعات کاربر استفاده می کند. به بیان ساده تر این دستگاه می تواد اطلاعات ورودی کاربر را از طریق فرمان های صوتی یا حرکات دست شناسایی کند.

می توان از این حسگرها برای احراز هویت زیستی یا شرطی سازی صوتی داده های ورودی ، صداها و میکروفون استفاده کرد.
همچنین قابلیت شناسایی حرکات بدون صوت نشان می دهد این دستگاه می تواند حرکات فک و دهان کاربر هنگام ادای یک کلمه خاص را ردیابی کند.
به بیان دیگر حسگری روی هدفون ها، قابلیت ردیابی حرکات پوست و هرگونه دستور صوتی را دارد. چنین هدست هایی احتمالا حسگرهایی دارند که می توانند حرکات بدون صدا و همچنین فرمان های صوتی را شناسایی کنند.
احتمالا در این طرح قابلیت ذخیره سازی الگوهای صوتی کاربر در مدار و پردازشگر مخصوص احراز هویت زیستی نیز فراهم باشد. به عبارت دیگر الگوهای صوتی کاربر در هدفون یا نسل آینده ایرپاد ذخیره می شود و با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی به سیستم های امنیت گجت آموزش می دهد صدای کاربر را بهتر شناسایی کنند.
البته تمام آنچه گفته شد هنوز یک طرح اولیه است و مشخص نیست چه زمان عرضه می شود.

کلمات کلیدی » طلا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


هوآوی Watch Fit ساعت هوشمندی برای جوانی و سلامت
سخت‌افزارساعت هوشمند هوآوی Watch Fit محصولی متفاوت از هوآوی است که با صفحه‌نمایش مستطیلی و قابلیت‌های بسیار به زودی در بازار ایران عرضه خواهد شد. در این مقاله با قابلیت‌های این ساعت هوشمند هوآوی بیشتر آشنا می‌شویم.

موبایل جدید ایسوس با سرعت شارژ ۶۰ وات به بازار می آید
موبایل جدید ایسوس باتری ۶ هزار میلی آمپری خواهد داشت و ظرفیت شارژ سریع آن ۶۰یا ۶۵ وات خواهد بود.

واکسن کرونای موسسه رازی وارد مرحله بالینی می شود
به گفته رئیس انستیتو پاستور واکسن موسسه رازی از هفته های آینده وارد مرحله بالینی می شود. همچنین واکسن مشترک با کوبا در بهمن ماه وارد مرحله سوم کارآزمایی بالینی می شود.

هواوی می تواند در توسعه ۵G برزیل سهیم شود
طبق گزارشی جدید دولت برزیل دیگر با مشارکت هواوی در توسعه اینترنت نسل پنجم این کشور مخالف نیست و این شرکت چینی می تواند در مناقصه های مربوطه شرکت کند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید