صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

99 9 9پرفروش ترین روز فروش نماد

کد خبر 68254 1399-09-11 15:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دکتر اکرم حمیدیان-جامعه شناس- در یادداشتی نوشت:دوره مدرن دوره تولید بتن و فلز در خط تولید انبوه بود و دوره پسا مدرن دوره مصرف متنوع یکبار مصرف ها و نمادها.
99 9 9پرفروش ترین روز فروش نماد


نماد هایی از جنس های مختلف کلام، پوشاک، اتومبیل و حتی اعداد شماره های رند تلفن ثابت و همراه( که مورد تقاضای شرکت ها و موسسات و کسبه بود)، پلاک های رند اتومبیل و اخیراً برگزاری مراسم ها و ثبت وقایع جمعیتی چون تولد، ازدواج و طلاق در تاریخ های رند۰
امسال هم تاریخ ۹۹/۹/۹  نمادی که علی رغم اعمال محدودیتهای کرونایی،به قیمتهای بالایی، برای ثبت در گواهی تولد، دفاتر ثبت ازدواج و طلاق به فروش رسید.
در هر سه مورد ،جدای از بحث بی توجهی هموطنان به اجرای محدودیت های کرونایی که متاسفانه همواره مشاهده می شود، نکات قابل تاملی وجود دارد؛ در مورد ازدواج جای خوشحالی است که حداقل با انگیزه مصرف نماد تاریخ رند، تعدادی ازدواج صورت گیرد.
 در مورد طلاق هم باید گفت نگرش ها تغییرات زیادی یافته به طوری که گاه جشن طلاق برگزار می شود و جای تعجب نیست که زوجین بخواهند تا یادمان هر چه خاص تری از این واقعه داشته باشند.
اما نگرانی اصلی در مورد تولد های زودهنگام یا دیرهنگام کودکانی است که در این روز به دنیا می آیند.  والدینی که از تب بالای بچه ترس شدیدی دارند و همواره نگران سلامت جسم و روان فرزندانشان هستند  چگونه بدون اجازه از فرزندشان خطر تولد زودهنگام یا دیرهنگام و عوارض ناشی از آن را برای او تقبل می کنند و در دو راهی احساس مسئولیت در قبال سلامت فرزند و مصرف نماد و پیروزی در رقابت های فردی،  مصرف نماد را انتخاب می کنند و سرمست از این موفقیت هستند.
مهمترین علت همان تغییرات فرهنگی و رفتن به سوی مصرف گرایی پست مدرنیسم است، مسیری که فقط با سیاست های فرهنگی امکان تغییر جهت آن وجود دارد و نه با تهدید و تنبیه. جایی که قانون گریزی و دور زدن قانون هنر اکثر ایرانی هاست فقط آگاهی بخشی تنها راهکار موثر خواهد بود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | ایران | طلا |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید