صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

فرار به جلوی امارات و بحرین در ترور شهید فخری‌زاده

کد خبر 68253 1399-09-11 15:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
پیام‌های محکومیت از سوی دو دولت امارات متحده عربی و بحرین در این رابطه جای سوال و تعجب داشت، چه، این دو کشور با برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی عملا زمینه‌ساز حضور اطلاعاتی این رژیم در منطقه شدند.
فرار به جلوی امارات و بحرین در ترور شهید فخری‌زاده


ابعاد مختلف ترور ناجوانمردانه دانشمند هسته ای کشور، شهید محسن فخری زاده طی روزهای گذشته علاوه بر داخل کشور، واکنش های بسیاری را در سطح بین المللی به دنبال داشته است.
در این خصوص؛ رسانه ها، شخصیت های سیاسی و دولت های مختلف واکنش های متفاوت و البته با انگیزه های مختلف نسبت به این حادثه داشته اند که در جای خود قابل تحلیل و بررسی است.
عمق زشتی و پلیدی این جنایت تا جایی بود که با وجود ذوق زدگی صهیونیست ها و رسانه های معاند ملت ایران، حتی کسانی چون «جان برنان» رئیس اسبق CIA اقدام به محکوم کردن آن کردند.
در این میان اما؛ پیام های محکومیت از سوی دو دولت امارات متحده عربی و بحرین در این رابطه جای سوال و تعجب داشت، چه، این دو کشور با برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی عملا زمینه ساز حضور اطلاعاتی این رژیم در منطقه و زمینه ساز اقداماتی از این دست شدند و باید پاسخگو باشند.
از سویی؛ اگر فرض را بر صداقت این دو کشور بگذاریم، طبیعتا انتظار این است که اولا فرآیند عادی سازی روابط با رژیم جنایتکار صهیونیستی را متوقف کرده و ثانیا در محاکم حقوقی بین المللی از حق ایران برای پیگیری این موارد دفاع کنند، در غیر این صورت محکومیت ترور شهید فخری زاده از سوی امارات و بحرین اقدامی با هدف فرار به جلو ارزیابی شده و اصالت نخواهد داشت.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید