اکونومی نیوز / سیاسی

دستور بازداشت ۸۲ پرسنل نظامی در ترکیه به ظن ارتباط با فتح‌الله گولن

کد خبر 68250 1399-09-11 15:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
خبرگزاری دولتی آناتولی روز سه‌شنبه اعلام کرد، ترکیه دستور بازداشت ۸۲ پرسنل ارتش را در عملیاتی که طرفداران فتح‌الله گولن را هدف قرار داده، صادر کرده است.
دستور بازداشت ۸۲ پرسنل نظامی در ترکیه به ظن ارتباط با فتح‌الله گولن


 عملیات هدف قرار دادن شبکه "فتح الله گولن"، روحانی مستقر در آمریکا از زمان اقدام برای کودتا در ژوئیه ۲۰۱۶ طی یک سرکوب چهارساله، ادامه داشته است. گولن مشارکت در تلاش برای کودتا را که حدود ۲۵۰ کشته بر جای گذاشت، رد کرده است.
بنا بر اعلام خبرگزاری آناتولی، عملیات روز سه شنبه در بیش از ۳۹ استان گسترش یافت و ۶۳ نفر هم تاکنون دستگیر شده اند. از بین این مظنونان، ۷۰ نفر مشغول انجام وظیفه هستند.
بازداشت ها به دستور دادستان ارشد در استان ساحلی غربی ازمیر انجام شد و وی همچنین اقداماتی برای اخراج ۸۴۸ پرسنل نظامی_ شامل مقامات درجه بالا_ بابت ارتباط با شبکه گولن انجام داد.
از زمان تلاش برای کودتا، حدود ۸۰ هزار نفر در صف محاکمه هستند و حدود ۱۵۰ هزار کارمند دولتی، پرسنل ارتش و دیگران اخراج یا تعلیق شده اند. تنها از ارتش ترکیه، بیش از ۲۰ هزار نفر اخراج شده اند.
هفته گذشته، دادگاه ترکیه رهبران اقدام به کودتا را به حبس ابد محکوم کرد و صدها نفر از مأموران ارتش، خلبانان و غیرنظامیان را به خاطر تلاش ناکام برای سرنگونی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، محاکمه کرد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » حسن روحانی | آمریکا | اردوغان | ترکیه | دولت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


بازداشت رهبران «حماس» بیانگر رویکرد جنایتکارانه صهیونیست‌ها است
جنبش مقاومت اسلامی «حماس» ضمن محکومیت بازداشت رهبران این جنبش توسط رژیم صهیونیستی، اعلام کرد: این اقدام بیانگر رویکرد جنایتکارانه صهیونیستها است.

روسیه تهدیدهای آمریکا را بی‌ارزش می‌داند
سخنگوی کاخ کرملین پیرامون خط و نشان کشیدن های مقامات واشنگتن برای مسکو اعلام کرد: روسیه تهدیدهای آمریکا را بی‌ارزش می‌داند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید