اکونومی نیوز / سیاسی

روابط تشکیلات خودگردان با تل آویو به «وحدت ملی» فلسطین آسیب جدی می‌زند

کد خبر 68243 1399-09-11 15:13
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی «حماس» در سخنانی تأکید کرد: روابط تشکیلات خودگردان فلسطین با تل آویو به «وحدت ملی» فلسطین آسیب جدی می‌زند.
روابط تشکیلات خودگردان با تل آویو به «وحدت ملی» فلسطین آسیب جدی می‌زند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری وفا، «خلیل الحیه» عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی «حماس» از اقدام تشکیلات خودگردان فلسطین در ازسرگیری روابط امنیتی با رژیم صهیونیستی به شدت انتقاد کرد.
بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: ما در قاهره زمانی که در حال انجام مذاکرات سیاسی با جنبش فتح جهت تحقق آشتی ملی بودیم، با شنیدن خبر ازسرگیری روابط تشکیلات خودگردان با رژیم صهیونیستی، غافلگیر شدیم.
الحیه در ادامه تصریح کرد: به نظر می رسد که مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین وارد میدانی شده اند که در نهایت جزئی از روند عادی سازی روابط با صهیونیستها باشند. واقعیت آن است که حساب باز کردن روی مسیر مذاکرات سازش با صهیونیستها یک اشتباه راهبردی است که پروژه وحدت ملی را نابود می سازد.
تشکیلات خودگردان فلسطین اخیراً روابط و همکاری‌های امنیتی با رژیم صهیونیستی را از سر گرفته است؛ اقدامی که اعتراض گروه‌های مقاومت را به دنبال داشت. در همین ارتباط، جنبش حماس تصمیم تشکیلات خودگردان فلسطین برای از سرگیری همکاری امنیتی با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد. در بیانیه حماس آمده است که تشکیلات خودگردان با این اقدام تمام نتایج اجماع تاریخی دبیران کل گروه‌های فلسطینی را زیر پا گذاشت.
جنبش حماس این اقدام تشکیلات خودگردان را به مثابه خنجری به تلاش‌های ملی برای ایجاد شراکت ملی_راهبردی جهت مقابله با طرح موسوم به معامله قرن خواند. در عین حال، جنبش جهاد اسلامی نیز برقراری روابط مجدد بین تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی را کودتا علیه تمام تلاش‌ها برای شراکت ملی و هم پیمان شدن با دشمن برشمرد.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری فلسطین اعلام شد
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که برای نخستین بار ظرف ۱۵ سال گذشته انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری روز جمعه برگزار می‌شود.

نخست وزیر پاکستان: جهان اتهامات پومپئو علیه ایران را باور نمی‌کند
نخست وزیر پاکستان در واکنش به اتهامات آمریکا علیه ایران گفت: سخنان مایک پمپئو وزیر امورخارجه ایالات متحده حرکتی خطرناک برای کسب خشنودی اسرائیل است اما جهان این ادعاها را هرگز باور نمی‌کند.

اعضای کنگره در صورت همدستی با شورشیان تحت پیگرد قرار می‌گیرند
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هشدار داد که در صورت اثبات همدستی اعضای کنگره با شورشیان در حمله ششم ژانویه به کنگره، این افراد باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرند.

رزمایش موشکی سپاه هندسه قدرت دفاعی ایران را جانی تازه بخشید
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: ترکیب رزمایش موشک‌های بالستیک سپاه با عملیات پهپادی و فناوری هوش مصنوعی «هندسه قدرت دفاعی ایران» را اقتدار و جانی تازه بخشید.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید