صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

روابط تشکیلات خودگردان با تل آویو به «وحدت ملی» فلسطین آسیب جدی می‌زند

کد خبر 68243 1399-09-11 15:13
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی «حماس» در سخنانی تأکید کرد: روابط تشکیلات خودگردان فلسطین با تل آویو به «وحدت ملی» فلسطین آسیب جدی می‌زند.
روابط تشکیلات خودگردان با تل آویو به «وحدت ملی» فلسطین آسیب جدی می‌زند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری وفا، «خلیل الحیه» عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی «حماس» از اقدام تشکیلات خودگردان فلسطین در ازسرگیری روابط امنیتی با رژیم صهیونیستی به شدت انتقاد کرد.
بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: ما در قاهره زمانی که در حال انجام مذاکرات سیاسی با جنبش فتح جهت تحقق آشتی ملی بودیم، با شنیدن خبر ازسرگیری روابط تشکیلات خودگردان با رژیم صهیونیستی، غافلگیر شدیم.
الحیه در ادامه تصریح کرد: به نظر می رسد که مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین وارد میدانی شده اند که در نهایت جزئی از روند عادی سازی روابط با صهیونیستها باشند. واقعیت آن است که حساب باز کردن روی مسیر مذاکرات سازش با صهیونیستها یک اشتباه راهبردی است که پروژه وحدت ملی را نابود می سازد.
تشکیلات خودگردان فلسطین اخیراً روابط و همکاری‌های امنیتی با رژیم صهیونیستی را از سر گرفته است؛ اقدامی که اعتراض گروه‌های مقاومت را به دنبال داشت. در همین ارتباط، جنبش حماس تصمیم تشکیلات خودگردان فلسطین برای از سرگیری همکاری امنیتی با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد. در بیانیه حماس آمده است که تشکیلات خودگردان با این اقدام تمام نتایج اجماع تاریخی دبیران کل گروه‌های فلسطینی را زیر پا گذاشت.
جنبش حماس این اقدام تشکیلات خودگردان را به مثابه خنجری به تلاش‌های ملی برای ایجاد شراکت ملی_راهبردی جهت مقابله با طرح موسوم به معامله قرن خواند. در عین حال، جنبش جهاد اسلامی نیز برقراری روابط مجدد بین تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی را کودتا علیه تمام تلاش‌ها برای شراکت ملی و هم پیمان شدن با دشمن برشمرد.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید