اکونومی نیوز / اجتماعی

محیط بان «مومیوند» فردا با قرار وثیقه از زندان آزاد می شود

کد خبر 68242 1399-09-11 15:12
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
فرمانده یگان محیط زیست از تامین وثیقه پنج میلیارد تومانی محیط بان سعید مومیوند خبر داد و گفت: پس از نقض حکم اعدام این محیط بان و تعیین قرار وثیقه وی فردا از زندان آزاد می شود.
محیط بان «مومیوند» فردا با قرار وثیقه از زندان آزاد می شود

سرهنگ جمشید محبت خانی فرمانده یگان محیط زیست در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه حکم اعدام سعید مومیوند محیط بان همدانی که در درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود نقض شده است، از آزادی این محیط بان خبر داد و گفت: بعد از بررسی مجدد این پرونده از سوی دادگاه قرار شد تا محیط بان با قرار وثیقه پنج میلیارد تومانی آزاد شود.
وی ادامه داد: قرار وثیقه پنج میلیارد تومانی این محیط بان با کمک خانواده و با برداشت ۲۶۰ میلیون از صندوق ملی محیط زیست تامین شده و وی فردا از زندان آزاد می شود.
محبت خانی یادآور شد با توجه درگیری مسلحانه این محیط بان منجر به قتل شده بود، تامین هزینه وثیقه بر عهده دولت نبوده است.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه بنابر قانون حفاظت از محیط بانان، جرایم مسلحانه محیط بانان باید در دادسرای نظامی رسیدگی شود، گفت: البته اکنون در این زمینه اختلاف نظرهایی وجود دارد و پرونده دوباره به دیوان عالی کشور فرستاده می شود تا در این زمینه تصمیم گیری شود.
وی با تاکید بر اینکه با توجه به طی روند پرونده، حکم اصلی دیگر مبتنی بر اعدام نیست، توضیح داد: در حال حاضر دادگاه بر روی خطا یا غیر عمد بودن این حادثه حکم خواهد داد که شامل دیه می شود.
محیط بان سعید مومیوند در جریان گشت و کنترل منطقه حفاظت شده «نشر» در استان همدان در سال ۹۵ شاهد حضور افراد مسلح در این منطقه شده که پس از متوقف کردن خودرو آنها، یکی از سه سرنشین با اسلحه اقدام به فرار می کند. این محیط بان پس از اخطار فراوان به قصد شلیک هوایی اقدام به تیراندازی می کند اما با توجه به ناهموار بودن زمین و شرایط منطقه، تیر ناخواسته به فرد اصابت می کند اما فرد مصدوم پس از گذراندن ۱۷ روز در کما، جان خود را از دست داد و پس از دو سال رای قصاص برای محیط بان صادر و در سال ۹۷ به اعدام محکوم شد. اما بعد از تلاش های فراوان این حکم از سوی سازمان محیط زیست مورد اعتراض قرار گرفت و پس از دو بار رفت و برگشت پرونده، برای بار سوم اعتراض به دیوان عالی کشور ارسال شد و این دیوان نسبت به رأی صادره واکنش و حکم اعدام را نقض کرد.


کلمات کلیدی » خودرو | دولت | پرونده |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


متهم نخست شیوع کرونا در همدان شناسایی شد
جانشین سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: افزایش ازدحام و تجمع در دفاتر پیشخوان مهمترین علت شیوع کرونا در این استان است و برای کاهش سرایت پذیری کرونا در این اماکن باید تدبیری اندیشیده شود.

تکمیل و بهره برداری از ورودی ‌های مترو ایستگاه کمیل
مجری خط ۷ مترو از تکمیل و بهره‌برداری ورودی دوم ایستگاه مترو کمیل در خط ۷ مترو تهران خبر داد.

هر نوع تجمعی در ایام فاطمیه ممنوع است
استاندار تهران با اشاره به لزوم عدم برگزاری مراسم و تجمع در شرایط کرونا، گفت: برگزاری هر گونه تجمع طبق مصوبه ستاد ملی کرونا و ستاد کرونا استان تهران ممنوع است و از این رو هیچ گونه تجمعی در ایام فاطمیه در سطح استان مجاز نمی باشد.

فراخوان مشمولان وظیفه عمومی در بهمن ۹۹
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران کلیه مشمولانی را که دارای برگ آماده به خدمت بهمن ۹۹ هستند به سربازی فراخواند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید